Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Alchemia zwiększa przychody

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
12-11-2008 09:17
Alchemia zwiększa przychody

Po trzech kwartałach 2008 roku przychody grupy Alchemia SA wyniosły 746 mln zł co stanowi wzrost o ponad 33 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Po pierwszych 9 miesiącach 2008 roku grupa zarobiła 91 mln złotych.

Wzrost przychodów w porównaniu z trzema kwartałami 2007 roku jest efektem realizowanej polityki przejęć przedsiębiorstw z branży stalowej i włączenia do konsolidacji oprócz Huty Batory również Huty Bankowa i Kuźni Batory, a także przeprowadzonych inwestycji, które nie tylko zwiększyły moce produkcyjne, ale także przyczyniły się do lepszej jakości oferowanych wyrobów.
- Zakończyliśmy inwestycje i skoncentrowaliśmy się na produkcji wyrobów bardziej przetworzonych, m.in. dla branży energetycznej, które nie ulegają tak silnie trendom na rynku – mówi Piotr Michalczewski, dyrektor finansowy oraz członek zarządu Alchemia SA.

Jak podkreśla Michalczewski w spółkach z grupy kapitałowej trwają inwestycje, które mają na celu wzrost produkcji i sprzedaży wyrobów. Inwestycje w latach 2007-2009 powinny zwiększyć sprzedaż rur o 10-15 proc. Wzrosnąć też powinien stopień ich przetworzenia, co w efekcie zapewni wyższe marże.

Huta Bankowa konsekwentnie kieruje produkcję pod zamówienia dla szerokiego spektrum odbiorców, również mniejszych, a oferowane przez nią produkty nie podlegają tak silnie trendom na rynku. Dotyczy to wyrobów okrągłych głównie obręczy i pierścieni.

Z kolei Kuźnia Batory ogranicza masową produkcję przesuwając cześć mocy na produkcję trudniejszych, bardziej rentownych wyrobów m.in. dla branży energetycznej.

Jednocześnie Alchemia SA realizuje program nabywania akcji własnych w celu ich umorzenia. Został on przyjęty przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie 25 czerwca 2008 roku. Potrwa do 26 czerwca 2009 roku lub do wyczerpania środków finansowych (150 mln złotych) przeznaczonych na realizację programu.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP