Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ArcelorMittal Poland: społeczna odpowiedzialność biznesu to nie wydatek, ale inwestycja

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
04-11-2009 05:08
ArcelorMittal Poland: społeczna odpowiedzialność biznesu to nie wydatek, ale inwestycja

Jeśli chcemy realizować ideę społecznej odpowiedzialności biznesu w naszym rozumieniu, nie możemy tego robić tylko wtedy, gdy na rynku panuje hossa - mówi Łukasz Cioch, dyrektor ds. Odpowiedzialności Biznesu i Komunikacji, ArcelorMittal Poland SA.

Na jakich projektach koncentruje się spółka ArcelorMittal Poland w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu?
- Wyodrębniliśmy cztery obszary, w które się angażujemy. Są to edukacja, zdrowie, kultura i sport. Decydujemy się na długofalowe projekty. W ciągu ostatnich trzech lat angażowaliśmy kwoty od tysiąca do miliona złotych w projekty społeczne. Zawsze możemy sobie zadać pytanie, co przyniesie większą korzyść dla społeczności, w której jesteśmy zakorzenieni - czy zamieszczenie promocyjnego artykułu na temat firmy, czy też współpraca z miastem i wyposażenie miejscowej szkoły w laboratorium multimedialne.

Wszystkie decyzje dotyczące projektów społecznych są przedmiotem dyskusji i analiz Rady ds. Odpowiedzialności Biznesu, skupiającej m.in. przedstawicieli zarządu spółki i organizacji związkowych.

W sześciu miastach, w których funkcjonują zakłady produkcyjne ArcelorMittal Poland wiele szkół skorzystało na działalności firmy, oprócz czynników oczywistych jak miejsca pracy, całkowicie zmodernizowany park technologiczny czy znaczące wpływy podatkowe do budżetów gmin. Obecnie w szkołach funkcjonuje blisko 20 laboratoriów multimedialnych wyposażonych, zależnie od typu i zastosowania, w tablice multimedialne, rzutniki, komputery, słuchawki i urządzenia rejestrujące.

Na przykład w Dąbrowie Górniczej, w Technicznych Zakładach Naukowych, utworzono nowoczesną salę wykładową na potrzeby rozmaitych warsztatów i szkoleń. Z kolei Muzeum Miejskie zostało wyposażone w specjalistyczną pracownię, wykorzystywaną m. in. przez lokalne organizacje pozarządowe. W Szkole Podstawowej nr 2 i nr 3 w Dąbrowie Górniczej Strzemieszyce, zainaugurowano w październiku 2 kolejne projekty. W obydwu szkołach powstała multimedialna pracownia językowa, wyposażona w 24 interaktywne stanowiska do indywidualnego nagrywania i odsłuchu, laptop, projektor, ekran, tablicę multimedialną oraz elementy umeblowania.

Szpital w Reptach wyposażono w sprzęt multimedialny, dzięki któremu pacjenci mogą się uczyć obsługi komputera, korzystać z Internetu ale i utrzymywać kontakt z bliskimi, korzystając z zainstalowanych aplikacji i kamer. Pracownia została tak wyposażona, aby stanowić znakomite zaplecze szkoleń dla kadry szpitala. Z kolei szpital w Dąbrowie Górniczej został wyposażony w nowy ambulans. Dla szpitala dziecięcego w Prokocimiu zakupiono laptopy i wdrożono platformę e-learning dla młodych pacjentów, we współpracy z AGH.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP