Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ArcelorMittal Poland zapewnia o poprawie bezpieczeństwa pracy

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
29-08-2012 10:14
ArcelorMittal Poland zapewnia o poprawie bezpieczeństwa pracy

Monika Roznerska, dyrektor personalny AMP.

Fot. ArcelorMittal

Najważniejsza zmiana, która się dokonała, to zmiana w mentalności pracowników i ich podejściu do kwestii BHP - mówi dla portalu wnp.pl Monika Roznerska, dyrektor personalny i członek dyrekcji wykonawczej ArcelorMittal Poland.

Związki zawodowe działające w koncernie zwracają uwagę na „zatrważające statystyki wypadkowości”. Czy Pani zdaniem ich zarzuty są uzasadnione?
- W całej grupie ArcelorMittal, a więc także w ArcelorMittal Poland stawiamy bezpieczeństwo pracy na pierwszym miejscu. Nasze działania przynoszą wymierne efekty - wskaźnik częstotliwości wypadków, czyli liczba wypadków z przerwą w pracy na milion roboczogodzin w roku 2004, a więc w momencie prywatyzacji Polskich Hut Stali wynosił 5,9.

Ten sam wskaźnik za rok 2011 osiągnął wartość 0,8. Mówimy więc o ponadsiedmiokrotnej redukcji liczby wypadków. Co do stanowiska strony związkowej natomiast, dokonaliśmy porównania rok do roku za 7 miesięcy ostatnich trzech lat. Do końca lipca 2010 odnotowaliśmy 53 wypadki skutkujące zwolnieniem chorobowym, podczas gdy liczby te dla lat 2011 i 2012 wynosiły odpowiednio 20 i 13 wypadków. Widać więc wyraźny trend malejący.

Czytaj też: Solidarność AMP: Oszczędzanie na zatrudnieniu to droga donikąd

Co zatem robi ArcelorMittal Poland, aby zwiększać bezpieczeństwo pracowników?

- Najważniejsza zmiana, która się dokonała, to zmiana w mentalności pracowników i ich podejściu do kwestii BHP. To z kolei możliwe było dzięki serii szkoleń i kursów z zakresu oceny ryzyka i standardów zapobiegania wypadkom, a także promocji bezpiecznych zachowań.

W kwestie związane z bezpieczeństwem angażują się władze spółki - w styczniu 2011 roku odbyło się I Seminarium Bezpieczeństwa ArcelorMittal Poland.
Rezultatem tego spotkania były wspólnie wypracowane elementy składowe Piramidy Bezpieczeństwa, które w lutym 2011 roku zostały wdrożone we wszystkich naszych oddziałach.

Natomiast podczas II Seminarium Bezpieczeństwa we wrześniu 2011 roku podsumowaliśmy „Przerwę dla BHP” - inicjatywę obecnego dyrektora generalnego, w ramach której dyrektorzy zakładów na 4 miesiące przekazali swoje codzienne obowiązki zastępcom, a sami zajęli się wyłącznie kwestiami BHP, koncentrując się przede wszystkim na bezpośrednich kontaktach z pracownikami na ich stanowiskach pracy.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP