Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ArcelorMittal Poland: Zmiany w inwestycjach

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
25-03-2009 10:18
ArcelorMittal Poland: Zmiany w inwestycjach

Z jednej strony kryzys nie sprzyja inwestycjom, z drugiej strony inwestycje są niezbędne, gdyż zapewniają konkurencyjność na rynku - mówi Andrzej Krzyształowski, rzecznik prasowy ArcelorMittal Poland.

Kryzys skorygował politykę inwestycyjną koncernu ArcelorMittal Poland - niektóre z planowanych przedsięwzięć zamrożono, inne będą kontynuowane.
- Zarząd przygotowywał plany inwestycyjne w okresie hossy na rynku stali - mówi Andrzej Krzyształowski, rzecznik prasowy ArcelorMittal Poland. - Kryzys skorygował te zamierzenia. Musimy ograniczać koszty. Z jednej strony kryzys nie sprzyja inwestycjom, z drugiej strony inwestycje są niezbędne, gdyż zapewniają konkurencyjność na rynku. I pozwalają szybciej wyjść z kryzysu.

Jak dodaje A. Krzyształowski ze względu na trudniejszą sytuację na rynku stali niektóre z planowanych inwestycji zamrożono, inne będą kontynuowane. I tak w krakowskim oddziale spółki nie będzie rozbudowy walcowni gorącej. Wstrzymano też remont wielkiego pieca. Zmodernizowana zostanie natomiast walcownia zimna. Inwestycje będą też kontynuowane w koksowni.

- Czekamy na decyzję komitetu sterującego - mówi A. Krzyształowski. - W koksowni do końca roku zostaną wyłączone dwie baterie mokre - numer 7 i 8. Zgodnie z planem inwestycyjnym w koksowni powstanie wydział chemiczny i nowoczesna oczyszczalnia.

Zmiany planów inwestycyjnych dotyczyć będą również dąbrowskiego oddziału spółki.

- W ubiegłym roku wstrzymano inwestycję w toku, jaką była budowa dwustanowiskowego pieca kadziowego - dodaje A. Krzyształowski. - W tym roku inwestycję odmrożono i w pierwszym kwartale roku zostanie ona zakończona. Odmrożono też decyzję dotyczącą inwestycji związanej z budową stanowiska odsiarczania surówki. Ta inwestycja zostanie zakończona w pierwszym półroczu. W sumie na ten rok przeznaczamy na inwestycje ponad 700 tys. euro.

Jak podkreśla rzecznik ważnym przedsięwzięciem w dąbrowskim oddziale spółki jest modernizacja bloku kontrolno-pomiarowego szyn w wydziale walcowni dużej.

- Obecnie żaden z odbiorców nie kupiłby szyn, które nie zostały poddane kontroli na tym urządzeniu - dodaje A. Krzyształowski.- Dlatego inwestujemy w poprawę jakości produkowanych wyrobów.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP