PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Brak oczekiwanego ożywienia na rynku stali

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
16-11-2007 12:33
Brak oczekiwanego ożywienia na rynku stali

Koniunktura na rynku wyrobów hutniczych w trzecim kwartale tego roku okazała się słabsza niż wynikało to z wcześniejszych prognoz rynkowych, głównie za sprawą mniejszego popytu na stal ze strony finalnych odbiorców wstrzymujących się z zakupami. Taka sytuacja przyczyniła się do kontynuacji obniżki cen wyrobów hutniczych.

- Grupa Kapitałowa Stalprofilu w trzecim kwartale tego roku uzyskała zadowalające wyniki finansowe opierając się niesprzyjającym tendencjom rynkowym związanym głównie ze spadkiem cen wyrobów hutniczych - mówi Jerzy Bernhard, prezes zarządu Stalprofilu SA. - Sprzedaż w segmencie handlu wyrobami hutniczymi oraz przychody ze sprzedaży w obrębie segmentu sieci przesyłowych miały swoje przełożenie na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Stalprofilu.
Spółka w trzecim kwartale 2007 roku wypracowała zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej na poziomie 3 886 tys. zł. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej osiągnięty natomiast w okresie trzech kwartałów 2007 roku wyniósł 18 256 tys. zł i był niższy od rezultatu wypracowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego jedynie o ok. 12 procent.

Łączne przychody segmentu sieci przesyłowych w trzecim kwartale 2007 roku osiągnęły natomiast poziom 26 171 tys. zł, czyli o ponad 45 proc. więcej w porównaniu z trzecim kwartałem 2006 roku. Przychody GK Stalprofilu w okresie trzech kwartałów 2007 roku są wyższe o prawie 19 proc. w porównaniu z okresem I - III kwartał 2006 roku.

- Szczególny wpływ na poprawę wyników miała korzystna koniunktura na rynku stali na początku roku - dodaje J. Bernhard. - Dodatkowym czynnikiem pozytywnie wpływającym na obroty generowane przez Grupę Stalprofilu były wyniki sprzedażowe Izostalu w zakresie handlu rurami izolowanymi oraz rurami PE, a także przychody nowego podmiotu w grupie kapitałowej, ZRUG-u Zabrze, z tytułu sprzedaży usług budowlano - montażowych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 979 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP