XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Był Sezamor, jest Sezamor REM

Był Sezamor, jest Sezamor REM
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

W Słupsku na bazie upadłego giganta produkującego elementy wyposażenia statków Sezamor powstała nowa spółka Sezamor REM. W firmie pracuje tylko 18 pracowników, ale już mają zamówienia z całego świata. Jej właściciele zastanawiają się nawet nad przejęciem od upadłego Sezamoru łańcuchowni, gdzie produkowano znane na całym świecie łańcuchy okrętowe

Sezamor był jednym z największych zakładów w Polsce produkujących elementy wyposażenia statków. Był również jedyną firmą w kraju zajmującą się produkcją łańcuchów okrętowych. Niestety, nawet to nie uchroniło jej przed upadkiem. Obecnie syndyk przygotowuje się do wyprzedaży majątku - pisze "Dziennik Bałtycki".

Nowa spółka produkuje między innymi żurawie łodziowe, suwnice, haki do łodzi ratunkowych, konstrukcje stalowe.

Jak przekonuje Jan Koralewski, jeden ze współwłaścicieli spółki Sezamor REM, firma uznała, że warto nadal pracować w tej branży, tym bardziej, że rynek ciągle potrzebuje elementów okrętowych. Najlepsi pracownicy z dawnego Sezamoru zgodzili się przejść do nowej firmy. Dzięki współpracy z syndykiem udało się przejąć część maszyn z dawnej firmy, i co najważniejsze, pozwolono na używanie nazwy firmy, co jest ważne, bo Sezamor zawsze był rozpoznawalny w branży okrętowej.

Oprócz wykonywania elementów okrętowych firma zajmuje się również serwisowaniem urządzeń produkowanych wcześniej przez Sezamor. Mowa między innymi o żurawiach podtrzymujących łodzie ratunkowe, które znajdują się na większości pływających statków handlowych. W przyszłości chcieliby również zająć się produkcją łańcuchów okrętowych.

Łańcuchy to flagowy produkt dawnego Sezamoru. Dawni odbiorcy nadal są chętni je kupować. Niestety, do ich produkcji potrzebne jest olbrzymie zaplecze technologiczne, którego nie ma. Dlatego, zdaniem Koralewskiego, syndyk nie powinien sprzedawać budynków i urządzeń, a pozwolić na wznowienie działalności.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Był Sezamor, jest Sezamor REM

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!