Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Celsa Huta Ostrowiec zwiększy zatrudnienie

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
22-05-2009 11:02
Celsa Huta Ostrowiec zwiększy zatrudnienie

Celsa, będąca właścicielem huty ma bardzo dobrą sieć dystrybucji, co powoduje, że nie mamy problemów ze zbytem wyrobów - mówi dla portalu wnp.pl Władysław Glegoła, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Celsa Huta Ostrowiec.- Na rynku jest spory zbyt na wyroby kute, które produkujemy.

Jak ocenia Pan obecną sytuację w hucie?
- Huta osiąga dodatnie wyniki i inwestuje. Nie ma zwolnień a pracodawca realizuje wszystkie zapisy wynikające z pakietu socjalnego. Oczywiście dekoniunktura na rynku stali wpłynęła na niewielki spadek zamówień w hucie, ale nie grozi to załamaniem produkcji. Nie ma postojów w zakładzie.

Hiszpański koncern Celsa, będący właścicielem huty ma bardzo dobrą sieć dystrybucji, co powoduje, że nie mamy problemów ze zbytem wyrobów. Na rynku jest spory zbyt na wyroby kute, które produkujemy. W tym zakresie jesteśmy monopolistą.

Co z inwestycjami w hucie?

- W Zakładzie Wyrobów Walcowanych finalizowana jest budowa nowej walcowni i linii ciągłego odlewania stali. W przyszłym roku ruszy produkcja. Z kolei w Wydziale Wyrobów Kutych kończy się montaż urządzeń do obróbki wałów. Na inwestycje w hucie do 2011 roku przeznaczono ponad 300 mln euro.

Jak ocenia Pan politykę zatrudnienia realizowaną w hucie?

- Mimo dekoniunktury na rynku stali pracownicy nie mają powodów do obaw. Jak wspomniałem, w hucie nie ma zwolnień. Nadal obowiązuje 19 miesięczna odprawa dla pracowników, którzy chcieliby odejść z huty. Myślę, że to komfortowa sytuacja dla pracowników. Obecnie huta zatrudnia około 1360 osób. W przyszłym roku, w związku z uruchomieniem nowej walcowni, zakłada się przyjęcie około 200-300 osób. Już teraz w Hiszpanii trwają szkolenia dla pracowników, którzy będą zatrudnieni przy obsłudze nowych linii technologicznych.

Od jesieni 2003 roku hiszpańska Grupa Celsa jest właścicielem Huty Ostrowiec. Obecnie w skład Celsy Huta Ostrowiec wchodzą: Zakład Wyrobów Walcowanych (posiadający Wydział Stalowni z ciągłym odlewaniem stali oraz Wydział Walcowni Drobnej) oraz Zakład Wyrobów Kutych (posiadający Wydział Stalowni, Wydział Prasowni i Obróbki Termicznej oraz Wydział Obróbki Mechanicznej).SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP