Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Cognor przedłuża termin poparcia oferty zamiany

Autor: wnp.pl (Piotr Myszor)
30-12-2013 09:33
Cognor przedłuża termin poparcia oferty zamiany
Fot. PTWP

Cognor poinformował o przedłużeniu terminu, w którym posiadacze papierów dłużnych mogą wyrazić zgodę na zamianę obecnych euroobligacji na nowe instrumenty finansowe. Do osiągnięcia progu poparcia brakuje kilku procent.

Termin zapadalności obecnych obligacji oprocentowanych według stopy 8,5 proc. to 1 lutego 2014. Ich wartość wynosi 118 mln EUR (ok. 493,3 mln PLN), co obejmuje około 93,5 proc. zadłużenia grupy. Złomrex International Finance prowadzi ofertę zmiany tych obligacji na nowe papiery dłużne. Do 27 grudnia 2013 roku ZIF uzyskała poparcie posiadaczy 91,99 proc. łącznej wartości obecnych papierów dłużnych. Próg wymagany do wdrożenia refinansowania w ramach oferty wymiany wynosi 95 proc. Spółka podjęła więc decyzję o przedłużeniu terminu do 6 stycznia 2014, do godziny 17.00 czasu londyńskiego.
Złomrex International Finance to spółka utworzona zgodnie z prawem francuskim, a zarejestrowana w Anglii i Walii. ZIF postanowiła więc przekazać angielskiemu sądowi wniosek dotyczący rozpoczęcia planu restrukturyzacji zgodnie z angielskim prawem.

W jednym z wcześniejszych komunikatów spółki, „refinansowanie w proponowanej formie jest przeprowadzane w najlepszym interesie grupy oraz akcjonariuszy należących do niej spółek. Jeżeli refinansowanie zostanie przeprowadzone, na rzecz posiadaczy istniejących obligacji zostaną wyemitowane, proporcjonalnie do znajdujących w ich posiadaniu istniejących obligacji, nowe zabezpieczone uprzywilejowane obligacje oraz obligacje wymienne na akcje spółki”.

Wdrożenie nowej struktury finansowej ma zapewnić, że poziom zadłużenia grupy będzie „możliwy do obsługi w toku prowadzonej działalności, a termin jego wymagalności zostanie odpowiednio przedłużony”.

W komunikacje spółki czytamy, że „oferta zamiany stanowi łatwiejszy i szybszy sposób refinansowania w porównaniu z proponowanym przez spółkę planem restrukturyzacji i w związku z tym ZIF zachęcił wierzycieli do zapisywania się na zamianę w ramach oferty zamiany przed datą końcową przyjmowania zapisów”.

Spółka prowadzi także procedurę związaną z planem restrukturyzacji. Wymaga on zatwierdzenia większości wierzycieli, reprezentujących co najmniej 75 proc. wartości obecnych papierów dłużnych. Zgromadzenie w sprawie tego planu ma się odbyć 8 stycznia 2014 roku. Jeżeli plan uzyska odpowiednie poparcie „sąd podejmie decyzję w kwestii jego zatwierdzenia na posiedzeniu, które odbędzie się około 14 stycznia 2014 r.”

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Cognor S.A. [COG]

kurs:

1.81 PLN 0.08 (4.62%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP