Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dobre perspektywy Celsy Huta Ostrowiec

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
18-12-2008 11:18
Dobre perspektywy Celsy Huta Ostrowiec

- Nie odczuwamy skutków kryzysu - mówi Władysław Glegoła, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Celsa Huta Ostrowiec.- Huta ma pełny portfel zamówień, a inwestycje idą pełną parą.

Związkowcy i pracownicy Celsy Huta Ostrowiec nie obawiają się skutków kryzysu na rynku finansowym i dekoniunktury na rynku stali. Huta ma zamówienia, inwestycje idą pełną parą, a pracowników obowiązuje korzystny pakiet do 2011 roku, gwarantujący podwyżki wynagrodzeń.
- Jeszcze w kwietniu tego roku wynegocjowaliśmy nowy pakiet, który będzie obowiązywać do 2011 roku - mówi Władysław Glegoła, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Celsa Huta Ostrowiec.- Było to ważne, bo z końcem maja 2008 roku kończył się pakiet, który uzgodniła Celsa przejmując majątej upadłej huty Ostrowiec. Zgodnie z zapisami nowego pakietu wynagrodzenie w hucie wzrosło od pierwszego maja 2008 roku o 10 procent. Część premii weszła do podstawy płacy zasadniczej. Najmniejsza podwyżka wyniosła 408 złotych.

Jak podkreśla W.Glegoła związki zawodowe uzgodniły z pracodawcą wypłatę tzw. bonusu w wysokości 750 złotych. Pracownicy otrzymali tę kwotę w maju. Dodatkowo uzgodniono wysokość odprawy dla pracowników, którzy zdecydują się na odejście z huty, jest to 19 miesięczne wynagrodzenie brutto.

- Na 2009 rok uzgodniliśmy wzrost wynagrodzeń o 2,5 punktu procentowego powyżej inflacji, co oznacza, że już od stycznia nastąpi podwyżka wynagrodzeń - dodaje W.Glegoła.- W maju zostanie wypłacony kolejny bonus w wysokości 750 złotych. Nadal obowiązuje 19 miesięczna odprawa.

Podobne ustalenia związkowcy i pracodawca przyjęli na 2010 i 2011 rok, z tym, że w 2011 roku zostanie wypłacony bonus w kwocie 1500 złotych. W tym samym roku związkowcy i pracodawcy planują kolejne negocjacje dotyczące wzrostu wynagrodzeń.

- Nie odczuwamy skutków kryzysu - podkreśla W.Glegoła.- Huta ma pełny portfel zamówień, a inwestycje idą pełną parą. W Zakładzie Wyrobów Kutych zakupiono nowoczesne maszyny. Z kolei w Zakładzie Wyrobów Walcowanych jest modernizowana stalownia. Do końca lutego ma być zakończona budowa nowej walcowni. Atutem huty są dwie nitki technologiczne (Zakład Wyrobów Kutych i Zakład Wyrobów Walcowanych), a co za tym idzie możliwość oferowania zróżnicowanego asortymenty wyrobów. To zapewnia stabilizację w sytuacji załamania rynku.

Jesienią 2003 roku hiszpańska Grupa Celsa kupiła Hutę Ostrowiec. Obecnie w skład Celsy Huta Ostrowiec wchodzą: Zakład Wyrobów Walcowanych (posiadający Wydział Stalowni z ciągłym odlewaniem stali oraz Wydział Walcowni Drobnej) oraz Zakład Wyrobów Kutych (posiadający Wydział Stalowni, Wydział Prasowni i Obróbki Termicznej oraz Wydział Obróbki Mechanicznej). W ostatnich latach hiszpański koncern zainwestował w zakład ponad 300 mln zł. Znaczne środki finansowe przeznaczono na intensyfikację procesu metalurgicznego. Zmodernizowano piece łukowe, zwiększono prędkość odlewania na linii ciągłego odlewania stali (COS). W efekcie poprawiono wydajność i produktywność.
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP