Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Drozapol-Profil przejął Glob-Profil

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
25-11-2008 09:26

Zarząd Drozapolu-Profil SA zdecydował o połączeniu ze spółką Glob-Profil SA. Odbędzie się ono poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej tj. Glob-Profil przez spółkę przejmującą czyli Drozapol-Profil.

Realizując strategię na lata 2006-2008, zarząd Drozapolu w październiku
2008 roku przejął 100 procent akcji i głosów w spółce Glob-Profil, zajmującej się produkcję profili otwartych z blachy ocynkowanej, produkcją profili zamkniętych i konstrukcji stalowych oraz dystrybucją wyrobów hutniczych. Wczoraj podjął decyzję o połączeniu z Glob-Profilem.

- W okresie zagrażającego kryzysu gospodarczego i pojawiającego się już spowolnienia gospodarczego, konieczne jest poszukiwanie dodatkowych źródeł oszczędności - mówi Wojciech Rybka, prezes zarządu Drozapol-Profil SA.- Dublowanie wielu funkcji Drozapolu w spółce całkowicie zależnej nie jest uzasadnione, zwłaszcza w sytuacji, gdy siedziby obu podmiotów znajdują się w jednym mieście. Dotyczy to szczególnie obszarów handlu, logistyki, zakupów, finansów, informatyki, zarządzania jakością oraz gospodarki zasobami ludzkimi.

Jak dodaje prezes Rybka realne oszczędności pojawią się w wyniku ograniczenia kosztów korporacyjnych. Połączeniu sprzyja fakt posiadania przez oba podmioty statusu zakładu pracy chronionej. W dłuższej perspektywie zarząd Drozapolu zamierza zbudowa przedsiębiorstwo, które obok tradycyjnych obszarów, czyli dystrybucji stali będzie umacniało swoją pozycję w zakresie produkcji wyrobów stalowych i usług o charakterze komplementarnym.

- Niezależnie od realizowanego połączenia, zamierzamy prowadzić dalsze działania na rzecz konsolidacji sektora dystrybucji stali i produkcji wyrobów stalowych - dodaje W.Rybka. - Aktualna sytuacja rynkowa będzie sprzyjała takim ruchom, gdyż doprowadza do urealnienia wartości wielu firm, które coraz częściej będą miały trudności nie tylko z pozyskiwaniem nowych źródeł finansowania, ale nawet z utrzymaniem dotychczasowych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP