Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Drozapol-Profil: Wyniki dobre, choć mogły być lepsze

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
15-11-2011 11:14

W ciągu trzech kwartałów 2011 roku spółka Drozapol-Profil SA odnotowała zysk netto rzędu 29 tys. zł. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 1239 tys. zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 180 544 tys. zł.

Pomimo rosnących przychodów ze sprzedaży, wyższego wolumenu sprzedawanych towarów i produktów oraz kontroli kosztów, spółka osiągnęła słabsze wyniki w porównaniu do poprzednich kwartałów.
W trzecim kwartale tego roku spółka przychody ze sprzedaży wyniosły 64,2 mln zł. W porównaniu do poprzednich kwartałów jest to wzrost o 32 proc. Trudna sytuacja rynkowa sprawiła jednak, że nastąpiło to przy niższych marżach. Pod względem ilościowym trzeci kwartał był najlepszy, gdyż sprzedano w tym czasie 26,9 tys. ton stali. Sukcesem był rekordowy poziom przychodów ze sprzedaży własnych produktów i usług - z tego tytułu uzyskano 13,1 mln zł.

Pomimo dużej dyscypliny kosztowej nie udało się w trzecim kwartale wypracowad zysków. Na poziomie operacyjnym strata wyniosła 3,4 mln zł. Stratę w wysokości 3,4 mln zł odnotowano także na poziomie zysku netto.

Narastająco, od początku roku, przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów przekroczyły 180 mln zł i były o 47 proc. wyższe jak przed rokiem. Jeszcze wyższa była dynamika przychodów ze sprzedaży produktów. Wzrosły one do ponad 35 mln zł, co daje wzrost o 63 proc. Jednak słabszy trzeci kwartał sprawił, iż zysk operacyjny zmniejszył się w tym roku do poziomu 1,2 mln zł, a zysk netto wynosi 29 tys. zł.

Aby utrzymać pozycję rynkową i zachować płynność finansową, spółka musiała realizować sprzedaż przy niższych marżach, które niekiedy nie pokrywały kosztów działalności.

Znaczącym czynnikiem, który wpłynął na wyniki trzeciego kwartału, była aprecjacja dolara amerykańskiego w relacji do złotego, odczuwalna szczególnie w ostatnich dniach kwartału. W tym czasie USD doszedł do poziomu 3,2574 PLN, a wzrost w stosunku do stanu z 30.06.2011 przekroczył 18 proc.

W ostatnim czasie kurs dolara się obniżył i dobrze to rokuje na ostatni kwartał 2011 roku. W opinii zarządu spółki istnieje szansa na korzystniejsze przeliczenie naliczonych i jeszcze nie zrealizowanych różnic kursowych i częściowe odrobienie strat z trzeciego kwartału.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP