Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Drozapol-Profil z nową strategią

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
03-09-2012 14:34

Po przedstawieniu Radzie Nadzorczej założeń planowanej strategii na rok 2013, zarząd Drozapolu-Profilu uzyskał akceptację obranych kierunków rozwoju.

Założenia strategii zakładają utworzenie do końca 2012 roku nowej grupy kapitałowej Drozapol-Profil SA i wydzielenie w ramach tej grupy kilku nowych podmiotów.
W obszarze nowego segmentu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), w ślad za podpisaniem umów na zakup audytowanych obecnie projektów farm wiatrowych, utworzone zostaną już we wrześniu br. spółki wiatrowe, w których Drozapol-Profil SA posiadać będzie większościowe udziały.

Planowane jest również wydzielenie nowych spółek w ramach segmentu produkcyjno-konstrukcyjnego, w oparciu o wieloletnie doświadczenie zatrudnionej kadry i własne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Bydgoszczy oraz Stalowe Serwis Centrum w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zarząd spółki prowadzi rozmowy z partnerami branżowymi i finansowymi zainteresowanymi współpracą w poszczególnych obszarach, o których mowa w założeniach do strategii rozwoju.

Zbędne dla realizacji nowej strategii składniki majątkowe zostaną sprzedane. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na dalszy szybki rozwój segmentu energetyki wiatrowej. Poziom osiąganych marż na pozostałej działalności powinien pokryć obniżone po restrukturyzacji koszty spółki, zapewniając jej godziwe zyski.

Dla realizacji przyjętych założeń strategii rozwoju zarząd porozumiał się już wstępnie z bankiem finansującym od lat działalność spółki co do wysokości finansowania kredytowego dla zakładanych spółek celowych w obszarze OZE.

Nie wyklucza to możliwości emisji obligacji w celu pozyskania dodatkowych środków na zakup i budowę kolejnych, wybranych projektów wiatrowych, które będą mogły być realizowane w latach 2013-2014.

Na ewentualną emisję obligacji zarząd uzyskał już pozytywną opinię Rady Nadzorczej.

W wyniku zmian i przekształceń, Drozapol-Profil SA jako spółka wiodąca w grupie kapitałowej zajmie się zarządzaniem segmentem OZE i segmentem produkcyjno-konstrukcyjnym, handlem wybranymi wyrobami hutniczymi.

Drozapol-Profil zajmie się też organizacją finansowania na potrzeby spółki wiodącej i spółek całej grupy, logistyką oraz dalszymi inwestycjami i rozwojem.

Wprowadzane zmiany prawne i organizacyjne oraz tworzenie grupy kapitałowej w ramach nowej strategii, zapewnić mają spółce Drozapol-Profil i grupie kapitałowej wymierne korzyści, obniżkę kosztów oraz wzrost obrotów, a w konsekwencji wzrost zysków netto w 2013 roku i latach kolejnych.

Zdaniem zarządu, w wyniku zawirowań na rynku i słabych wyników, spółka jest teraz bardzo mocno niedowartościowana.

Tylko wartość jej kilku nieruchomości i składników majątkowych przewyższa ponad dwukrotnie obecną kapitalizację spółki.

Według zarządu, podjęte działania, a zwłaszcza ich efekty oraz przeprowadzana restrukturyzacja w ramach nowej strategii, powinna się przełożyć na znaczny wzrost wyceny akcji spółki.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP