Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dyrektor personalny ArcelorMittal Poland o odejściach pracowników

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
01-07-2010 13:46
Dyrektor personalny ArcelorMittal Poland o odejściach pracowników

Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować negatywne skutki odejść dla pracowników - mówi wnp.pl Andrzej Wypych, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

- Jak rozwiązana zostanie kwestia świadczeń przedemerytalnych w spółce ArcelorMittal Poland?
- Zgodnie z ustaleniami, z tej formy odejścia skorzystają tylko ci pracownicy, którzy wyrażą na to zgodę. Pracodawca wystąpi do pracowników z ofertą odejścia na świadczenie przedemerytalne, ale ostatecznie to pracownik zadecyduje czy z tej formy odejścia skorzysta czy nie.

Warto jednocześnie wspomnieć, że proponowane pracownikom warunki rozwiązania umowy o pracę na zasadzie porozumienia stron w związku z przejściem na świadczenie przedemerytalne są znacznie korzystniejsze niż te wynikające z przepisów Kodeksu pracy i zakładowego układu zbiorowego pracy.

- Czy obawy związkowców w kontekście ewentualnych zwolnień pracowników są słuszne?

- Nie wiem o jakich obawach mówimy. Z końcem zeszłego roku związki zawodowe zostały poinformowane o tym, że planowana redukcja zatrudnienia w spółce w roku 2010 wyniesie 1055 osób. Ten cel został już niemal w połowie osiągnięty.

Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować negatywne skutki odejść dla pracowników. Obniżenie zatrudnienia o 1055 osób obejmuje kilka form odejść - na przykład odejścia w ramach Programów Odejść Pracowniczych realizowanych w roku ubiegłym. Część osób zgodę na odejście otrzymała podczas trwania programów, ale do tego roku były jeszcze firmie potrzebne. Kolejną formą redukcji zatrudnienia są wydzielenia – na przykład w czerwcu wydzieliliśmy kadry i płace do Centrum Usług Wspólnych ArcelorMittal. Staramy się też, aby pracownicy z zakładów, w których poziom zamówień jest niższy, oddelegowywani byli do zakładów, w których brakuje rąk do pracy. Udzielamy bezpłatnych urlopów, tak aby umożliwić pracownikom podjęcie pracy u innego pracodawcy.

KOMENTARZE (12)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP