Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Eurofer: inwestycje nie zastąpią złagodzenia polityki klimatycznej

Autor: wnp.pl (PIM)
01-12-2014 09:33
Eurofer: inwestycje nie zastąpią złagodzenia polityki klimatycznej

Inteligentne inwestycje publiczne wzmocnią konkurencję Europy i będą stymulowały wzrost.

fot. Fotolia

Planowane inwestycje infrastrukturalne mogą wspomóc przemysł, zwiększając popyt na stal, ale będą naprawdę skuteczne tylko wówczas, gdy zostaną wsparte rewizją polityki klimatycznej i energetycznej - uważa europejskie stowarzyszenie producentów stali Eurofer.

Inteligentne inwestycje publiczne wzmocnią konkurencję Europy i będą stymulowały wzrost. Z tej perspektywy z zadowoleniem witamy zapowiedzi wydania przez Komisję Europejską 315 mld euro na inwestycje - mówi Axel Eggert, dyrektor generalny Eurofer.
Plan inwestycyjny ma być skoncentrowany na infrastrukturze, zwłaszcza w zakresie sieci szerokopasmowych i energetycznych, transportu, badań i innowacji, szkolenia, a także energii odnawialnej i efektywności energetycznej. Takie inwestycja mogłyby zwiększyć popyt na stal. - Priorytetem inwestycji powinny być inwestycje w takie obszary jak koleje, drogi, drogi wodne, porty, budynki, ochrona przeciwpowodziowa oraz innowacje dla projektów przemysłowych w dużej skali, w tym efektywności energetycznej i niskiej emisji dwutlenku węgla – powiedział Axel Eggert.

Eurofer podkreśla jednak, że plan inwestycyjny tylko wówczas przyniesie oczekiwane skutki, kiedy będzie połączony z innymi inicjatywami Unii Europejskiej. Organizacja ma oczywiście na myśli poczynania związane z polityką klimatyczną i nawiązuje do postanowień Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie ram polityki klimatycznej i energetycznej do roku 2030. - Komisja powinna tak szybko jak to możliwe zrewidować dyrektywę dotyczącą handlu emisjami w celu uniknięcia wyprowadzenia z Europy przemysłu i inwestycji. Dla sektorów wystawionych na zaciętą globalną konkurencję, takich jak stalownictwo, dyrektywa nie może być źródłem kosztów bezpośrednich ani pośrednich dla najlepszych zakładów. Najlepszym sposobem na zachowanie miejsc pracy jest korzystne otoczenie biznesu – mówi Axel Eggert, przypominając stanowisko branży stalowej.

Według kalkulacji Komisji Europejskiej na skutek kryzysu w ciągu ostatnich siedmiu lat poziom inwestycji spadł o ok 15 proc. To utrudniło odrodzenie gospodarki, tworzenie nowych miejsc pracy, osłabiło wzrost gospodarczy i konkurencyjność.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP