PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

FAM GK planuje wzrost przychodów i rentowności w 2013 roku

Autor: PAP
26-03-2013 15:16

FAM Grupa Kapitałowa przewiduje na 2013 rok wzrost przychodów, chce też poprawić rentowność. Zarząd spółki będzie dążył do wykonania w tym roku założeń programu motywacyjnego, które zakładają wypracowanie przez grupę co najmniej 5,7 mln zł zysku netto - poinformował na konferencji prezes spółki Jarosław Litwiński.

"W 2013 roku spodziewam się wzrostu przychodów. W zakresie cynkowania chcemy rosnąć m.in. biorąc udział w inwestycjach w kolejnictwie, oraz wprowadzając usługi komplementarne do cynkowania. Chcemy też rozwijać segment obiektów modułowych przez nowe produkty - obiekty handlowe, usługowe i gastronomiczne. W Stradomiu natomiast zakup nowej linii technologicznej istotnie poprawi nasze parametry produkcji" - powiedział prezes.
"W tym roku chcemy też poprawić rentowność, na co wpłyną już poczynione oraz planowane redukcje kosztów. Dodatkowo mamy rezerwy na około 7 mln zł dobrze zabezpieczonych należności, które będziemy odzyskiwać w miarę postępów procesów sądowych" - dodał.

Celem zarządu będzie wypracowanie w tym roku co najmniej 5,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

"Wskazówką dla naszych przyszłych wyników jest program motywacyjny dla zarządu, którego założenia na ten rok zakładają wypracowanie 5,7 mln zł skonsolidowanego zysku. Taki wynik będzie celem zarządu" - powiedział Litwiński.

Program zakłada wypracowanie w 2014 roku 8 mln zł zysku.

W 2012 roku grupa FAM osiągnęła 4,5 mln zł zysku netto, był on jednak zaburzony przez czynniki jednorazowe: pożar w zakładzie w Obornikach Wielkopolskich oraz rozwiązanie rezerw z tytułu procesu sądowego na kwotę 1,2 mln zł. Przychody grupy nieznacznie wzrosły w ubiegłym roku do 165,8 mln zł z 164 mln zł w 2011 roku.

Zakład cynkowniczy w Obornikach Wielkopolskich jest obecnie w fazie rozruchu technologicznego.

"Zakład rozpoczyna rozruch, trudno jest w obecnych warunkach przewidzieć kiedy uzyskamy na nim pełne obłożenie mocy produkcyjnych. Remont po pożarze wykorzystaliśmy natomiast do usprawnienia zakładu i podjęcia takich działań, które pozwolą uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości" - powiedział prezes.

Pożar w zakładzie w Obornikach miał miejsce w lipcu 2012 roku. Od tamtej pory cynkownia była remontowana, co obciążyło wyniki 2012 roku. FAM otrzymał w związku z pożarem odszkodowanie w wysokości 8 mln zł.

FAM GK ma zaplanowane na 2013 rok kilka inwestycji o łącznej wartości około 9 mln zł, z czego większość w spółce zależnej, Stradomiu.

"Zakup nowej linii technologicznej w Stradomiu będzie nas kosztował 1,3 mln euro, planujemy tam również zmianę źródła pozyskiwania ciepła. We Wrocławiu natomiast chcemy zakupić urządzenie - suszarkę - za 1 mln zł" - powiedział prezes.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP