Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ferrum robi odpisy na Pietrzaka

Autor: WNP.PL (PIM)
07-03-2016 14:21
Ferrum robi odpisy na Pietrzaka
Fot. PTWP (Grzegorz Giereszczak)

Zarząd Ferrum poinformował o podjęciu decyzji dotyczącej utworzenia odpisów aktualizujących wartość aktywów obrotowych, w tym w szczególności obejmującego odpis aktualizujący na należności przysługujące Emitentowi od HW Pietrzak Holding w kwocie 43,8 mln zł. Odpisy te zostaną ujęte w sprawozdaniach finansowych jako pozostałe koszty operacyjne.

Spółka informuje, iż ma to związek z procesem agregacji danych finansowych realizowanym na potrzeby sporządzenia rocznych sprawozdań finansowych oraz zakończeniem w dniu 4 marca 2016 r. procesu weryfikacji wartości godziwej posiadanych aktywów.
Jednocześnie w ramach wspomnianego procesu weryfikacji wartości godziwej posiadanych aktywów obrotowych w dniu 4 marca 2016 r. podjęto decyzję o zamiarze ujęcia w rocznych sprawozdaniach finansowych operacji dotyczących odpisów aktualizujących wartość posiadanych aktywów obrotowych obejmujących dodatkowo: aktualizację odpisu na wyroby gotowe w kwocie 4,2 mln zł, utworzenie odpisu aktualizującego na produkcję w toku w kwocie 1,3 mln zł oraz aktualizację odpisu na materiały i towary w kwocie 0,1 mln zł. Spółka zwraca uwagę, iż powyższe operacje mają charakter księgowy i nie wpływają na jej bieżącą sytuację płynnościową.

„Należności względem HW Pietrzak powstały w związku z realizacją obrotów handlowych pomiędzy spółką a HW Pietrzak w okresie 2013 - I połowa 2015 r. Podejmując decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość należności przysługujących Emitentowi od HW Pietrzak Zarząd spółki kieruje się przy tym zasadą ostrożnego osądu, tj. decyzja została podjęta pomimo, że zgodnie z wiedzą zarządu do dnia dzisiejszego w postępowaniu o ogłoszenie upadłości HWP Pietrzak nie zapadły decyzje ani co do zasadności wniosku, ani tym bardziej trybu postępowania upadłościowego” - czytamy w komunikacje Ferrum.

Spółka zapewniła przy okazji, iż aktualna sytuacja HW Pietrzak nie wpływa na jej działalność operacyjną i przypomniała, iż na mocy ugód zawartych z wierzycielami dokonała restrukturyzacji płatności swoich zobowiązań finansowych w oparciu o nowy model przepływów pieniężnych.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Ferrum SA [FER]

kurs:

3.59 PLN -0.01 (-0.28%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP