PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ferrum w nowej strategii zapowiada ofensywę krajową i zagraniczną

Autor: wnp.pl
20-10-2010 08:07
Ferrum w nowej strategii zapowiada ofensywę krajową i zagraniczną

Rada Nadzorcza Ferrum zaakceptowała strategię spółki do roku 2015 r. zakładającą m.in. zwiększenie poziomu produkcji i sprzedaży, a także modernizacja i rozbudowa zakładów. Realizacja strategii ma pozwolić w ciągu pięciu lat na zwiększenie przychodów spółki do poziomu 468 mln zł i przekroczenie 20 mln zł zysku netto.

Jak czytamy w komunikacie spółki, nadrzędnymi celami realizacji strategii Ferrum jest utrzymanie wysokiej pozycji na krajowym rynku producentów rur ze szwem do przesyłu mediów, dalsze rozszerzanie rynków zagranicznych, również wykraczających poza Unię Europejską oraz osiągnięcie znaczącej pozycji w produkcji kształtowników zamkniętych.
Zgodnie z przyjętą strategią, aby utrzymać przewagę konkurencyjną, Ferrum powinno w ciągu 5 lat doprowadzić do zwiększenia ilościowej produkcji i sprzedaży o około 80 % w stosunku do aktualnie osiąganych, co przyniesie dalsze obniżenie kosztu jednostkowego poprzez tak zwany efekt skali.

Działania inwestycyjne będą ukierunkowane również na maksymalne wykorzystanie zdolności produkcyjnych oraz na rozbudowę infrastruktury magazynowej.

Strategia spółki zakłada również modernizację i rozbudowę powierzchni magazynowych, modernizację ogrzewania i instalacji zaopatrzenia w powietrze, modernizację linii zgrzewania poprzez podwojenie zdolności wykańczalni, budowę hali magazynowej dla rur oraz zakup linii do epoksydowania. W kolejnych latach Ferrum planuje modernizacje urządzeń do testów wodnych, badania prądami wirowymi .

Planowane inwestycje będą wymagać nakładów szacowanych na ok. 63 mln zł Zarząd spółki zakłada, iż całość niezbędnych inwestycji zostanie sfinansowana ze środków własnych tj. zysku i amortyzacji oraz poprzez leasing.

Zwiększenie poziomu produkcji i sprzedaży zgodnie z szacunkami i oczekiwaniami Ferrum przyjętymi w strategii mają pozwolić uzyskać w okresie do 2015 roku stopniowe zwiększenie przychodów spółki do poziomu 468 mln zł oraz marżę operacyjną do poziomu 38 mln zł.

Jednocześnie przy założeniu osiągnięcia takich parametrów zarząd Ferrum widzi szansę na na przekroczenie przez zysk netto, w dwóch ostatnich latach okresu który obejmuje strategia, poziomu 20 mln zł.

Realizując przyjętą strategię zarząd zamierza począwszy od 2013 roku realizować wypłatę dywidendy na poziomie nie niższym niż 30% wypracowanego zysku netto spółki. Jednak zarząd Ferrum zastrzega, że ostateczna decyzja o wypłacie dywidendy będzie uzależniona od alternatywnych możliwości efektywnego zagospodarowania środków finansowych.

NA GIEŁDZIE

Ferrum SA [FER]

kurs:

4.00 PLN -0.37 (-8.47%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


60 861 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 258 895 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 639 ofert w bazie

2 781 754 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP