PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grupa Zamet Industry podsumowała cztery kwartały 2015 r.

Autor: wnp.pl (Piotr Myszor)
01-03-2016 09:54
Grupa Zamet Industry podsumowała cztery kwartały 2015 r.
Fot. Fotolia

W tym czwartym kwartale 2015 roku spółka Zamet Industry osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 52 mln zł. Po dwunastu miesiącach 2015 roku grupa kapitałowa Zamet Industry odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 206 mln zł, uzyskując zysk netto za ten okres w wysokości 14 mln zł. W roku 2014 wyniki te wynosiły odpowiednio 217 mln zł i 25 mln złotych.

W samym czwartym kwartale, grupa kapitałowa Zamet Industry odnotowała ujemny wynik netto w wysokości -1,1 mln zł. Wpływ na wynik czwartego kwartału miała niższa niż w okresie porównawczym wysokość odnotowanych przychodów ze sprzedaży, a także ujemna wycena bilansowa stosowanych przez spółkę instrumentów zabezpieczających, która związana jest z kształtowaniem się kursów walut obcych. W ujęciu narastającym, po dwunastu miesiącach 2015 roku, spółka odnotowała 14 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wypracowanie rentowności netto na poziomie 7 proc.
Na wyniki finansowe prezentowane przez grupę Zamet Industry wpływają głównie czynniki makroekonomiczne. Utrzymująca się od ponad roku niekorzystna koniunktura w sektorze związanym z podwodnym wydobyciem ropy i gazu ziemnego, tj. w dominującym segmencie działalności Zamet Industry, niekorzystnie oddziałuje na prezentowane przez spółkę wyniki finansowe.

Zarząd Zamet Industry podejmuje działania, których celem jest zapewnienie dywersyfikacji źródeł przychodów oraz dalszy rozwój grupy Zamet Industry. Działania te ukierunkowane są nie tylko na ekspansję marketingową. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie spółka sfinalizowała proces przejęcia kontroli nad Fugo z siedzibą w Koninie, istotnie zwiększając moce produkcyjne oraz uzupełniając ofertę.

- Nasza spółka odczuwa niekorzystne tendencje w sektorze offshore. Niemniej jednak posiadamy kompetencje i niezbędne zasoby, aby zapewnić bezpieczny poziom dywersyfikacji źródeł przychodów. W czasie dekoniunktury na rynku cen surowców energetycznych, zwłaszcza ropy naftowej, podjęliśmy wysiłek, aby w większym stopniu zaznaczyć obecność Zametu w sektorze infrastrukturalnym oraz w pozostałych segmentach naszej działalności. W rezultacie podejmowanych działań nawiązaliśmy m.in. współpracę ze znaczącym kontrahentem – koncernem ABB, na rzecz którego Zamet Industry dostarczy zestawy kół linowych o łącznej wartości 2,2 mln EUR. Podpisaliśmy także wysokowartościowe kontrakty w sektorze infrastrukturalnym, które w najbliższym czasie istotnie wypełniają obłożenie zakładu Mostostal Chojnice. Dobrym przykładem jest zawarty na przełomie 2015 i 2016 roku kontrakt o wartości 17 mln zł netto, którego przedmiotem jest wykonanie i montaż konstrukcji ustroju nośnego mostu w Norwegii. Również, warte 50 mln zł netto, zamówienie dotyczące wykonania i montażu konstrukcji stalowej dla projektu Budowy Bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno jest dowodem na coraz silniejszą pozycję grupy Zamet na rynku energetyki i infrastruktury – mówi Tomasz Jakubowski, prezes zarządu Zamet Industry.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


51 080 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP