Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grzegorz Dołkowski: TM Steel uzupełni ofertę Drozapolu

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
04-09-2007 09:16
Grzegorz Dołkowski: TM Steel uzupełni ofertę Drozapolu

TM Steel uruchomił produkcję konstrukcji stalowych, czego my nie robimy. A zatem uzupełniamy się i liczymy na efekt synergii - mówi dla wnp.pl Grzegorz Dołkowski, wiceprezes ds. rozwoju firmy Drozapol-Profil SA

Kiedy Drozapol-Profil sfinalizuje przejęcie TM Steel?
- Wspólny wniosek obu firm został przesłany do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jednocześnie uzgadniane są jeszcze pewne kwestie. Jeżeli nie w trzecim, to w czwartym kwartale przejmiemy TM Steel. Decyzję z UOKiK-u powinniśmy otrzymać do końca września. TM Steel to pierwszy podmiot, który chcemy przejąć. Mamy też na uwadze kolejne spółki. Przejęcie TM Steel byłaby to dla nas pierwsza akwizycja. O kolejnych planowanych akwizycjach nie chciałbym na razie więcej mówić. Są pewne dywagacje w prasie, ale nie będę się do nich odnosił.

Jak ocenia Pan to, co obecnie dzieje się na rynku dystrybutorów stali?

- Sytuacja się skomplikowała. Firmy, które planowały debiut na giełdzie, nieco przestraszył spadek notowań. Więcej osób zdało sobie też sprawę z minusów bycia na giełdzie, takich, jak choćby wymóg informowania o kwestiach, o których by się nie mówiło, gdyby nie było się spółką giełdową. Sądzę, że niektóre firmy opóźnią swe wejście na giełdę, albo wręcz z niego zrezygnują.

Jak przedstawia się strategia dostaw Drozapolu-Profilu?

- My bazujemy na imporcie, w ok. 70 proc. żyjemy z importu. Importujemy między innymi z Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji, a także z Niemiec. Na rynku krajowym ceny zaczynają iść powoli w górę. Po spadkach cen prętów zbrojeniowych czy blach mamy kilkuprocentowe wzrosty cen. Wzrost jest niewielki, za to trend obiecujący.

Z jakim wynikiem zamierzacie zakończyć rok 2007?

- Nie podawaliśmy prognoz. Natomiast nasze plany w zakresie sprzedaży oraz zysku netto zostaną przekroczone. Liczymy na osiągnięcie lepszego wyniku niż w roku ubiegłym. Gdyby udało się nam zrealizować zaplanowane akwizycje, to nasza sytuacja się zmieni.

Dlaczego chcecie akurat TM Steel?

- W TM Steel pracuje doświadczona kadra. Ponadto uzupełniamy się zarówno pod kątem asortymentowym, jak i geograficznym. My jesteśmy mocni w centralnej i północnej Polsce, a TM Steel ma ugruntowaną pozycję na południu kraju. Drozapol nie zajmuje się skupem i sprzedażą złomu, a TM Steel tak. TM Steel uruchomił produkcję konstrukcji stalowych, czego my nie robimy. A zatem uzupełniamy się, liczymy na efekt synergii.

Rozmawiał: Jerzy DudałaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP