Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Impel Cleaning przejął spółkę zależną Arcelor Mittal

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
18-11-2009 09:22

Spółka Impel Cleaning nabyła od Arcelor Mittal Poland 100% udziałów w Spółce HK Zakład Usługowo Handlowy „Partner” Sp. z o.o. Szacowana, roczna, wartość przychodów to 40 milionów złotych. Impel Cleaning stał się również właścicielem Spółki „Consensus” (56 proc. udziałów) oraz „Eko-Partner” (100 proc. udziałów), zależnych od ZUH „Partner”.

Spółka ZUH „Partner” świadczy usługi w zakresie administrowania, zarządzania i utrzymania czystości zasobów mieszkaniowych znajdujących się na terenie Huty Katowice. Przedmiotem działalności spółki „Consensus” jest natomiast catering, organizacja imprez i uroczystości. Spółka świadczy również usługi żywienia zbiorowego na rzecz jednostek zobowiązanych prawnie do zapewnienia swoim pracownikom posiłków profilaktycznych i napojów. Największym ich odbiorcą jest oddział w Dąbrowie Górniczej należący do ArcelorMittal Poland oraz spółki wydzielone z ArcelorMittal Poland. Spółka „Eko-Partner” świadczy usługi porządkowe w pomieszczeniach biurowych, nieprzemysłowych i kompleksach sanitarnych oraz utrzymuje tereny zielone na obszarze Huty Cedler.
- Decyzja o zakupie nowej spółki to, dzięki dostępowi do dużego rynku, nie tylko możliwość wykorzystania dotychczasowych umiejętności Impel Cleaning ale i możliwość zdobywania nowych doświadczeń w obszarze przemysłu ciężkiego. Dzięki transakcji uzyskamy dostęp m.in. do hut, należących do międzynarodowego koncernu ArcelorMittal Poland. Decyzja ta poszerza obszar naszej działalności o kolejny sektor rynku i umacnia pozycję Impela jako wszechstronnego partnera dla biznesu – mówi Bogdan Dzik, Prezes Impel Cleaning.

Zakup „Partnera” to realizacja przyjętych w strategii Impela działań mających na celu rozwój poprzez akwizycje. Impel Cleaning ugruntowuje swoją pozycję na rynku przemysłu ciężkiego. Jest to kolejny krok do trwałej obecności Spółki w tym segmencie przemysłu.

- Bazując na doświadczeniu Grupy Impel, zarówno w obszarze usług porządkowo czystościowych jak i żywienia zbiorowego, zamierzamy rozszerzać i optymalizować działalność zakupionych spółek w obu tych obszarach. Widzimy szansę rozwoju naszych Spółek poza Polską, zwłaszcza na rynku ukraińskim, na którym Mittal posiada wiodącą pozycję w produkcji stali – dodaje Prezes Impel Cleaning Bogdan Dzik.

NA GIEŁDZIE

IMPEL SA [IPL]

kurs:

23.50 PLN -0.46 (-1.92%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP