PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KGHM Ecoren otrzymał dofinansowanie "zielonego" projektu

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
16-08-2010 12:45
KGHM Ecoren otrzymał dofinansowanie "zielonego" projektu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pozytywnie oceniła projekt KGHM Ecoren „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej i proekologicznej technologii wytwarzania materiałów odlewanych”. W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lubińska firma otrzyma ponad 20 mln zł.

Celem KGHM Ecoren jest wdrażanie innowacji, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie obciążenia środowiska naturalnego wynikającego z działalności gospodarczej człowieka. Idąc tym tropem spółka postanowiła uruchomić kolejny „zielony” projekt i pozyskać fundusze z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
W 2009 roku KGHM Ecoren złożył we Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego projekt zatytułowany „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej i proekologicznej technologii wytwarzania materiałów odlewanych”. Przedsięwzięcie zakłada wykorzystanie do produkcji galanterii budowlano-drogowej żużlu powstającego jako produkt odpadowy w piecu elektrycznym Huty Miedzi Głogów.

Instytucje nadzorujące program Innowacyjna Gospodarka, czyli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, pozytywnie oceniły inicjatywę KGHM Ecoren. Kwota dofinansowania w wysokości 20 417 000 zł stanowi 38% całkowitego nakładu na projekt.

Projekt KGHM Ecoren został przygotowany w ramach działań 1.4 i 4.1 w osiach priorytetowych 1. Badania i rozwój nowoczesnych technologii oraz 4. Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Priorytet 1 dotyczy badań i rozwoju nowoczesnych technologii. Dzięki wsparciu prowadzonych badań naukowych i prac rozwojowych, budowany jest kapitał gospodarki opartej na wiedzy. Szczególnie ważne są tu projekty multi- i transdyscyplinarne, a także te ukierunkowane na bezpośrednie zastosowanie w praktyce. Ten etap kończy się stworzeniem prototypowego rozwiązania. Wdrożenie następuje w ramach priorytetu 4, czyli inwestycji w innowacyjne przedsięwzięcia. Celem jest tu realizacja nowych inwestycji obejmujących w szczególności zastosowanie nowych, co najmniej w skali kraju, rozwiązań organizacyjnych oraz technologicznych w produkcji i usługach, w tym prowadzących do zmniejszania szkodliwego oddziaływania na środowisko.

KGHM Ecoren od wielu lat przetwarza żużel powstający w piecach szybowych Hut Miedzi. Produkuje z niego kruszywa drogowe. Nowy projekt umożliwiłby przetwarzanie kolejnych odpadów powstających w procesie hutniczego uzyskiwania miedzi w KGHM Polska Miedź S.A.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 506 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP