Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Koksownia Częstochowa Nowa ma być wizytówką Zarmenu

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
27-11-2009 15:28
Koksownia Częstochowa Nowa ma być wizytówką Zarmenu

Zdj. na licencji Creative Commons. Autor: Wie.tom.25

Celem należącej do Zarmenu Koksowni Częstochowa Nowa jest uzyskanie stabilnej pozycji na rynku producentów koksu.

Zamierza ona rocznie produkować ok. 1 mln ton koksu wielkopiecowego oraz ok. 300 tysięcy ton koksu odlewniczego.
Celem Zarmenu jest zaprojektowanie i wybudowanie własnymi siłami nowoczesnego zakładu koksowniczego.

Zarmen podszedł do sprawy kompleksowo. Nabył cenioną na rynku firmę inżynieryjną HPH-Hutmaszprojekt, która zajmuje się między innymi projektowaniem, dostawą maszyn oraz realizacją inwestycji „pod klucz” dla przemysłu, w tym hutnictwa i koksownictwa.

Zarmen podpisał już umowę z firmą Piecexport-Piecbud, która w przyszłości ma być współwłaścicielem HPH. Do współpracy Zarmen zaprosił też ceniony w światowym koksownictwie Giprokoks, który ma się wymieniać i uzupełniać doświadczeniami z HPH-Hutmaszprojekt.

To zasadne, zważywszy, że w projektowaniu wszystkich działających u nas koksowni uczestniczył Giprokoks, od lat lokujący swe projekty na całym świecie, natomiast zastosowane w polskich koksowniach maszyny opracowano w HPH-Hutmaszprojekcie.

A zatem Zarmen będzie korzystał z efektu synergii wynikającego ze współpracy obu tych podmiotów. To dzięki Zarmenowi Giprokoks zdecydował się na uruchomienie swego oddziału w Chorzowie.

Koksownia Częstochowa Nowa jest partnerem przemysłowym projektu badawczego „Inteligentna koksownia spełniająca wymagania Najlepszej Dostępnej Techniki” prowadzonego od początku bieżącego roku.

Projekt zakłada opracowanie efektywnych i ekologicznych rozwiązań służących rozwojowi polskiego koksownictwa w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Za realizację projektu - finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - odpowiada Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. Efektem projektu mają być nowe produkty, w tym techniczne i informatyczne, które po 2013 roku znajdą praktyczne zastosowanie.

Chodzi tu o rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, energochłonności, a ponadto w dziedzinie sterowania, automatyki czy kontroli procesu koksowania węgla.

Po zakończeniu części badawczej Projektu, Zarmen zamierza stać się współwłaścicielem opracowanych nowych rozwiązań, które po przetestowaniu zostaną wdrożone w Koksowni Częstochowa Nowa.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP