Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Konsorcjum Stali pozyskało 15 mln zł z akcji

Autor: wnp.pl (Marcin Łęczek)
30-11-2007 14:34
Konsorcjum Stali pozyskało 15 mln zł z akcji

Robert Wojdyna

Przydzielono akcje Konsorcjum Stali. Spółka zdecydowała się sprzedać tylko taką ilość akcji, na którą został zgłoszony popyt po cenie wynikającej z górnej granicy widełek ustalonych przed procesem book-buildingu, tj. 65 zł.

Oznacza to, że przydziału dokonano na 230.041 akcji zwykłych na okaziciela serii B. Spółka pozyskała z oferty publicznej blisko 15 mln zł. Pozyskane środki Konsorcjum Stali przeznaczy na zakup udziałów w firmie Bodeko, inwestycje w połączone firmy oraz zasilenie kapitału obrotowego. Konsorcjum Stali i Bodeko po połączeniu będą trzecim pod względem obrotów i wolumenu sprzedaży dystrybutorem stali w Polsce, a jednocześnie największą spółką z tej branży na GPW. Debiut giełdowy Konsorcjum Stali SA planowany jest na 6 grudnia tego roku.
- Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem i bardzo dobrą oceną wartości fundamentalnej Konsorcjum Stali przez inwestorów, ale trafiliśmy na niekorzystną sytuację rynkową. Nasze solidne podstawy, pozycja na rynku, wypracowywane wyniki oraz perspektywy rozwoju po połączeniu z Bodeko powodują, że naszą firmę wyceniamy wyżej. Dlatego zdecydowaliśmy się na zaproszenie do złożenia zapisów tylko tych inwestorów, którzy zaproponowali cenę na poziomie 65 zł, czyli górnej granicy przedziału cenowego - mówi Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum Stali.

Konsorcjum Stali S.A. specjalizuje się w sprzedaży wyrobów hutniczych ze stali zwykłych oraz produkcji prefabrykatów zbrojeń budowlanych i konstrukcji stalowych. Niemal 100 proc. przychodów ze sprzedaży realizowane jest na rynku krajowym. W latach 2004-2006 sprzedaż Konsorcjum Stali S.A. skupiała się przede wszystkim w województwie mazowieckim – tu spółka lokowała od ok. 55 proc. do ok. 60 proc. swojej sprzedaży. Drugim znaczącym regionem aktywności spółki jest województwo małopolskie z całkowitym udziałem w sprzedaży na poziomie od ok. 13 proc. do ok. 16 proc.

W ubiegłym roku spółka sprzedała 157 tys. ton stali, generując 339,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 8,2 mln zł zysku netto. Firma zatrudnia ponad 200 osób.

Firma Bodeko sp. z o.o. zajmuje się handlem wyrobami hutniczymi i produkcją zbrojeń budowlanych. W latach 2004-2006 sprzedaż Bodeko Sp. z o.o. skupiała się przede wszystkim w województwie mazowieckim z udziałem w sprzedaży na poziomie od ok. 25 proc. do ok. 31 proc.. Drugim znaczącym regionem działalności firmy jest województwo śląskie z całkowitym udziałem w sprzedaży na poziomie od ok. 20 proc. do ok. 22 proc.

W ubiegłym roku Bodeko sprzedała 248 tys. ton stali a przychody z dystrybucji stali wyniosły 496,6 mln zł, a zysk netto 11,12 mln zł. Firma zatrudnia ponad 160 osób.

NA GIEŁDZIE

KONSSTALI [KST]

kurs:

30.80 PLN -0.15 (-0.48%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP