Liugong otworzył w Stalowej Woli nowe inwestycje

Liugong otworzył w Stalowej Woli nowe inwestycje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Liugong Dressta Machinery otwiera w Stalowej Woli (Podkarpackie) centrum badawczo-rozwojowe, regionalne centrum dystrybucji części zamiennych i nową linię produkcyjną koparek i ładowarek. Firma przeniosła również swoją europejską siedzibę do Warszawy.

  • W Stalowej Woli firma Liugong Dressta Machinery otworzyła centrum badawczo-rozwojowe i regionalne centrum dystrybucji części zamiennych.
  • Uruchomiono również nową linię produkcyjną, na której powstawać będą nowe modele maszyn - koparek i ładowarek.
  • Maszyny, które będą produkowane w Stalowej Woli nie będą wytwarzane w Chinach, żeby uniknąć wewnętrznej konkurencji.
  • Dzień wcześniej, w Warszawie Liugong otworzył swoją europejską siedzibę. Dotychczas mieściła się ona w Holandii.

Jak powiedział podczas uroczystości wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, czwartkowe wydarzenie jest ważne nie tylko dla miasta czy województwa, ale całego kraju.

- Decyzje podjęte przez zarząd Liugong świadczą o tym, że Polska jest krajem wiarygodnym, w którym warto realizować swoje projekty biznesowe. Jest też krajem stabilnym pod względem społecznym i gospodarczym, ale także, że ma odpowiednie kadry, żeby sprostać najwyższym wyzwaniom nowoczesnych technologii - podkreślił Hamryszczak.

W ocenie Hamryszczaka bardzo cenną inwestycją jest otwarcie centrum badawczo-rozwojowego, które przyczyni się do powstania nowych, innowacyjnych miejsc pracy. - Liczę, że firma Liugong będzie się w Stalowej Woli dobrze czuła i będzie podejmowała kolejne decyzje inwestycyjne - zaznaczył.

Wiceprezes Liugong Dressta Machinery Hou Yubo powiedział dziennikarzom, że na nowej linii produkcyjnej produkowane będą koparki i ładowarki.

- To jest linia mieszana, gdzie możemy produkować cztery modele koparek i trzy modele ładowarek. Te wszystkie maszyny spełniają najwyższe standardy UE, są w nich zastosowane najnowsze rozwiązania i technologie. Podjęliśmy też decyzję, że maszyny, które będą produkowane w Stalowej Woli nie będą wytwarzane w Chinach, żeby uniknąć wewnętrznej konkurencji - dodał.

Wiceprezes Liugong Dressta Machinery zaznaczył, że otwarcie Europejskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Maszyn Budowlanych świadczy o tym, że koncern bardzo poważnie traktuje Polskę.

Yubo przypomniał, że od początku funkcjonowania Liugong w Stalowej Woli (od roku 2012, kiedy koncern kupił cywilną część Huty Stalowa Wola - PAP) prace badawczo-rozwojowe były prowadzone także na miejscu.

- Wielu naszych inżynierów wyjeżdżało do Chin, gdzie jest nasze globalne centrum badawczo-rozwojowe. Teraz chcemy podkreślić jak ważna jest ta sprawa dla nas, i oficjalnie powołaliśmy takie centrum - powiedział.

Natomiast w środę w Warszawie Liugong otworzył swoją europejską siedzibę. Dotychczas mieściła się ona w Holandii. Pytany o powody tej decyzji Yubo odpowiedział, że jednym z nich było to, że Polska jest na mapie nowego Jedwabnego Szlaku.

- Dodatkowo nasze kraje mają podpisane porozumienie o strategicznym partnerstwie i chcemy jak najbardziej korzystać z tych zasobów politycznych, geograficznych, gospodarczo-handlowych, stąd nasza decyzja o przenosinach do Polski - zaznaczył wiceprezes.

Yubo podkreślił, że wartość nakładów inwestycyjnych w stalowowolski zakład w ostatnim czasie, w tym także otwarcie m.in. centrum badawczego i uruchomienie linii produkcyjnej, wyniosła ok. 100 mln dolarów.

W czwartek odbyło się także otwarcie Regionalnego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych. Centrum to zostało przeniesione z Holandii.

Jak powiedział dyrektor łańcucha dostaw w Liugong Dressta Machinery Piotr Fiszer, wartość składowanych części wynosi ok. 8 mln euro.

Podkreślił, że 90 proc. części będzie dostępna w dniu zamówienia, jeśli chodzi o markę Dressta. - Naszym celem jest, żeby do końca roku taki sam wskaźnik odnosił się do naszej drugiej marki Liugong. To będzie oznaczało, że miesięcznie będzie kompletować ok. 2 tys. zamówień - dodał.

Liugong Dressta Machinery produkuje m.in. koparki, spycharki i układarki rur. Zatrudnia ok. tysiąca pracowników. W tym roku w zakładzie w Stalowej Woli powstanie ok. 250 maszyn.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Liugong otworzył w Stalowej Woli nowe inwestycje

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!