PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Marek Mazurek, szef Izostalu: inwestycje gazowe mają przyszłość

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
15-09-2011 10:58
Marek Mazurek, szef Izostalu: inwestycje gazowe mają przyszłość
Fot. mat. pras.

Analizując projekty rozbudowy infrastruktury przesyłowej, magazynowej i wydobywczej gazu oceniam, że zapotrzebowanie na oferowane przez Izostal produkty będzie stale rosło - mówi dla portalu wnp.pl Marek Mazurek, prezes zarządu Izostalu SA.

W pierwszym półroczu 2011 roku zysk netto Izostalu wzrósł o 392,2 proc. Sprzedaż izolacji zewnętrznej wzrosła o 128 proc. w stosunku do pierwszego półrocza roku poprzedniego, a sprzedaż izolacji wewnętrznej wzrosła aż o 720 proc. Co wpłynęło na wyniki spółki?
- Czynników było kilka, jednak najważniejszym jest fakt, że znacząco poprawiła się sytuacja na rynku gazowych inwestycji infrastrukturalnych. Mam
tu na myśli rozpoczęcie realizacji w Polsce projektów rozbudowy infrastruktury przesyłowej i magazynowej mającej na celu uniezależnienie od dostaw gazu z kierunku wschodniego. W mniejszym stopniu wpływ na koniunkturę miały projekty związane z wymianą istniejących sieci gazowniczych. Izostał w pierwszym półroczu odnotował bardzo dobre wyniki. Przychody spółki wzrosły w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego o 120,5 proc., co pozwoliło na wypracowanie zysku netto w wysokości 10.119 tys. zł. (wzrost o 392,2 proc.).

Jak ocenia Pan perspektywy rynku, na którym działa spółka?

- Jeśli chodzi o rynek gazowych inwestycji infrastrukturalnych perspektywy są obiecujące. Analizując projekty rozbudowy infrastruktury przesyłowej, magazynowej i wydobywczej gazu związanej z przyjętą przez Polskę strategią dywersyfikacji dostaw gazu, oceniam, że zapotrzebowanie na oferowane przez Izostal produkty będzie stale rosło. Duże znaczenie, jeśli chodzi o zwiększone zapotrzebowanie na nasze produkty, odgrywać będzie także konieczność zwiększenia udziału gazu w produkcji energii, wynikająca z nałożonych na Polskę ograniczeń w zakresie emisji CO2 oraz projektami związanymi z poszukiwaniem złóż gazu łupkowego.

W jakie projekty angażuje się obecnie Izostal?

- Izostal angażuje się w projekty związane z rozbudową infrastruktury gazowej w Polsce, o których wcześniej wspomniałem. Są to przede wszystkim główne projekty realizowane przez Gaz-System SA, czyli gazociągi o średnicach DN 700. Łączna ich długość ma wynieść około 1 tys. km.

Warto wspomnieć w tym miejscu o wyborze z początkiem września, przez Gaz-System oferty złożonej przez Izostal (jako lidera konsorcjum) jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie dostaw izolowanych rur stalowych dla zadań inwestycyjnych realizowanych przez OGP Gaz-System. Są to m.in. gazociąg Rembelszczyzna-Gustorzyn oraz Gustorzyn-Odolanów.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP