Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Mostostal Chojnice oddzieli się od Zametu Industry

Autor: wnp.pl (PIM)
07-09-2017 16:27
Mostostal Chojnice oddzieli się od Zametu Industry

Mostostal Chojnice miałby się skupić na zwiększaniu wartości marki na rynkach: konstrukcji stalowych mostowych, drogowych oraz infrastrukturalnych.

Fot. Mat. pras.

Zarząd Zamet Industry chce zmienić dotychczasowy model organizacji grupy kapitałowej, na model holdingowy, który uważa za dopasowany do zmieniającego się otoczenia rynkowego i potrzeb gospodarczych.

 • Marki Mostostal Chojnice i Zamet Industry będą rozdzielone.
 • Zmiany nie wpłyną na zatrudnienie w grupie.
 • Mogą wejść w życie w roku 2018.
*****************************

Głównym celem przedstawionej przez zarząd koncepcji jest budowanie rozpoznawalności na rynkach międzynarodowych, marek Mostostal Chojnice, Zamet Industry oraz Zamet Budowa Maszyn - jako marek przypisanych do ścisłych kompetencji wytwórczych i specjalizacji powyższych zakładów produkcyjnych.

Zamet chce zbudować strukturę holdingową wyodrębniając zakłady produkcyjne w Chojnicach i Piotrkowie Trybunalskim, a następnie wnosząc je do nowo utworzonych spółek, nad którymi będzie sprawował kontrolę. Wszelkie aktywa produkcyjne zostaną skoncentrowane w nowo utworzonych spółkach prowadzących działalność produkcyjną, na rzecz których spółka dominująca świadczyć będzie usługi wspólne oraz funkcje nadzoru nad grupą kapitałową.

- Naszym celem jest znalezienie optymalnego modelu funkcjonowania Grupy Zamet, na którym chcemy oprzeć jej dalszy konsekwentny rozwój. Prowadzimy prace zmierzające do ukształtowania struktury organizacji w sposób przejrzysty a ponadto umożliwiający pełniejsze wykorzystanie potencjału marek przynależnych do Grupy Zamet, przy jednoczesnym ograniczeniu niektórych ryzyk operacyjnych. Aktualnie marka Mostostal Chojnice nie występuje samodzielnie w obrocie gospodarczym jako firma przedsiębiorcy, gdyż zakład ten prowadzi działalność w ramach Zamet Industry - której marka utożsamiana jest na rynku międzynarodowym, przede wszystkim z kompetencjami w branży związanej z podmorskim wydobyciem ropy i gazu. Zależy nam na uwydatnieniu przynależności poszczególnych marek do przypisanych im ścisłych kompetencji i specjalizacji - mówi Tomasz Jakubowski, prezes zarządu Zamet Industry.

Mostostal Chojnice miałby się skupić na zwiększaniu wartości marki na rynkach: konstrukcji stalowych mostowych, drogowych oraz infrastrukturalnych. Zarząd postanowił z nazwy grupy usunąć wyraz Industry, aby marka Zamet Industry, wydzielona w osobną firmę, nie była odbierana jako nazwa grupy i nie wpływała na postrzeganie Mostostalu Chojnice.

NA GIEŁDZIE


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

35 532 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

731 348 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP