Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

MSX Resources bez złóż

Autor: WNP.PL (Adam Sofuł)
06-03-2015 20:05
MSX Resources bez złóż

MSX od ponad pół roku prowadzi prace badawcze w rejonach Bayakhangor Urkhut, Chatuugin-Khundiy, Baruun-Khundlun oraz Khundluun-Uul w Mongolii, które potwierdzają występowanie znacznych złóż metali ziem rzadkich

Fot. Fotolia

Załamał się mongolski biznes MSX Resources (dawniej Mostostal Export). „Grupa kapitałowa utraciła kontrolę nad aktywami wydobywczymi w Mongolii, gdzie planowano wydobycie złota i miedzi” - podała spółka w komunikacie. W oświadczeniu obwinia o to biznesowych partnerów.

A szczegóły? „Zarząd MSX Resources podaje do publicznej wiadomości, że 5 marca 2015 r., spółka uzyskała informację od partnerów mongolskich o utracie przez spółkę zależną Mineral Resources Holding S.a.r.l prawa do udziałów w spółkach posiadających licencje na poszukiwanie surowców, stanowiących główną wartość tej spółki’ – poinformowała firma w komunikacie, dodając, że przyczyną takiej sytuacji jest brak zapłaty przez Tarantoga Capital (finansowego partnera projektu) na rzecz partnerów mongolskich. I podkreśla, że nie otrzymała w tej sprawie żadnych informacji od Tarnatoga Capital, a kontakt z jej właścicielami: Maciejem Chorążakiem i Dariuszem Góreckim jest niemożliwy. Faktycznie, nam też - mimo prób - nie udało się skontaktować z jednym z udziałowców.
Czego dotyczy sprawa? MSX od ponad pół roku prowadzi prace badawcze w rejonach Bayakhangor Urkhut, Chatuugin-Khundiy, Baruun-Khundlun oraz Khundluun-Uul w Mongolii, które potwierdzają występowanie znacznych złóż metali ziem rzadkich, m.in. złota i miedzi. Na to samo wskazuje też raport, przygotowany przez Wardell Amstrong – (międzynarodową firmę doradczą, zajmującą się m.in. oceną projektów związanych z wydobyciem surowców).

W związku ze skalą projektu w proces wydobycia zaangażowane były dwa podmioty, MSX oraz Tarantoga Capital - partner, którego zadaniem było znalezienie inwestora strategicznego dla projektu. Spółkę Tarantoga Capital tworzyło trzech inwestorów: Michał Wojnarski, Dariusz Górecki i Maciej Chorążak. Bieżące kontakty z MSX Resources i sprawy finansowe prowadzili Dariusz Górecki i Maciej Chorążak, Michał Wojnarski odpowiadał natomiast za relacje techniczne ze stroną mongolską.

W celu uruchomienia projektu wydobywczego w Mongolii MSX Resources miał nabyć od zarejestrowanej w Luksemburgu spółki Tarantoga Capital, udziały w spółce Mineral Holding (MRH). Ta z kolei jest większościowym (70 proc.) udziałowcem w dwóch mongolskich spółkach, dysponujących prawami poszukiwania surowców. Płatność powinna nastąpić do końca marca.

Jednocześnie Tarantoga Capital miała objąć udziały w spółce MSX Resources. „Spółka luksemburska miała znaleźć inwestora strategicznego, który byłby w stanie wspólnie finansować i prowadzić projekt z korzyścią dla akcjonariuszy, zaś MSX dawał rękojmię wiarygodności jako spółka notowana na GPW w Warszawie. To powszechna na świecie praktyka prowadzenia tego typu działalności” - mówi Tomasz Pańczyk, przewodniczący rady nadzorczej MSX ResourcesSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP