PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nadzwyczajne Zgromadzanie Wspólników WRA podwyższa kapitał spółki

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
14-11-2007 12:47

Podczas wtorkowego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Walcowni Rur Andrzej Sp. z o.o. (WRA) podjęto uchwałę w sprawie proporcjonalnego udziału wspólników w podwyższeniu kapitału zakładowego spółki do kwoty 31.030.000 zł. Wspólnicy mniejszościowi zgłosili sprzeciw do uchwały.

Jak wynika z komunikatu Towarzystwa Finansowego Silesia, które w 68,97 procentach jest właścicielem WRA, podjęta uchwała stanowi istotny przełom w funkcjonowaniu spółki. Spółka zwiększy poziom samodzielności zyskując znaczną zdolność kredytową, co pozwoli na samodzielne prowadzenie działalności handlowej po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału. Poprawi się relacja kapitałów do długu, bowiem przedmiotem wkładu wspólnika większościowego będzie wierzytelność spółki wobec TF Silesia.
Wykorzystanie jej jako aportu spowoduje również istotną poprawę wyników spółki poprzez zmniejszenie poziomu kosztów finansowych. O ile mniejszościowi wspólnicy nie będą blokować wykonania uchwały w sprawie podwyższenia kapitału, pozycja kapitałowa i rynkowa Walcowni Rur Andrzej znacząco się wzmocni, umożliwiając spółce samodzielne prowadzenie działalności handlowej i długofalowy rozwój.

Ponadto w przedmiocie obrad zgromadzenia znalazły się punkty dotyczące zmian w organach spółki. Zgromadzenie Wspólników zredukowało skład Rady Nadzorczej do trzech członków oraz rozszerzyło skład zarządu do trzech osób.

Walcownia Rur Andrzej jest spółką, w której udziały posiadają: Towarzystwo Finansowe Silesia - 68,97 proc., Stalos Sp. z o.o. - spółka należąca do Grupy Max Aicher 20,86 proc. oraz Roman Karkosik - 10,17 proc.

TF Silesia jako główny udziałowiec jest również głównym partnerem handlowym WRA oraz podmiotem, który umożliwił funkcjonowanie spółki poprzez udzielenie jej w 2004 roku pożyczki, za którą nabyty został majątek produkcyjny.

Z komunikatu TFS wynika, że Silesia działając na zasadach komercyjnych prowadziła proces głębokiej restrukturyzacji WRA, dzięki któremu walcownia stała się atrakcyjna dla prywatnych inwestorów.

Obecnie spółka osiąga wyższe od zakładanych w budżecie wyniki finansowe, zgodnie z przyjętym harmonogramem realizuje kilkumilionowy program inwestycji i remontów.

Na koniec września WRA osiągnęła zysk w wysokości ponad 4 mln zł. Jest to jak dotąd najwyższy wynik, jaki spółce udało się osiągnąć od początku jej funkcjonowania.

Dobra kondycja finansowa pozwoliła spółce na zaplanowanie przerwy techniczno-organizacyjnej w produkcji w celu dokonania niezbędnego przeglądu stanu ławy przepychowej i przekładni głównej walcarki redukcyjnej. W opinii zarządu TFS pojawiające się pogłoski na temat złej sytuacji spółki, rzekomego zagrożenia upadłością są pozbawione jakichkolwiek podstaw merytorycznych.

Jak czytamy w komunikacie, prowadzone przez TF Silesia jako głównego udziałowca oraz przez zarząd WRA działania przyczynią się do dalszej poprawy sytuacji spółki oraz umocnienia jej pozycji konkurencyjnej. Spółka jest w pełni wypłacalna, poziom kapitału w obrocie wynosi ok. 15 mln zł.

Zobacz także: Max Aicher: Silesia nie chce współpracySUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP