PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Negocjacje w ISD Huta Częstochowa

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
26-06-2007 11:24

W ISD Huta Częstochowa trwa spotkanie wszystkich działających organizacji związkowych i przedstawicieli zarządu huty. Związkowcy i zarząd debatują na temat pakietu socjalnego, Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy oraz negocjują warunki regulaminu premiowego.

Jeszcze w lutym tego roku wszystkie związki zawodowe działające w hucie przedstawiły właścicielowi żądania podwyższenia zasadniczej płacy gwarantowanej o 300 zł netto, zasypywania "dołów" w wynagrodzeniach pracowników zatrudnionych na tych samych stanowiskach oraz wyrównania strat poniesionych przez pracowników w wyniku opodatkowania bonusów prywatyzacyjnych.
Zarząd huty chciałby, aby wszystkie organizacje związkowe działające w hucie przyjęły wspólne stanowisko w sprawie regulaminu premiowego. Solidarność uważa jednak, że nie ma takiego regulaminu, zwłaszcza, że przedstawiane przez zarząd huty wersje zmieniają się kilkanaście razy w ciągu tygodnia.

Podczas posiedzenia zespołu negocjacyjnego z 8 maja Anatolij Fiedajew, prezes zarządu przedstawił ostateczne propozycje, a już 10 maja na kolejnym spotkaniu Jarosław Łasiński, dyrektor ISD Polska przedstawił inną wersję regulaminu premiowania. Związkowcy przypominają, że w sierpniu ubiegłego roku wszedł w życie regulamin premiowania, w którym związki wyraziły zgodę na naliczanie premii na poszczególne jednostki organizacyjne huty na podstawie zadań własnych. Okazało się jednak, że zadania były coraz większe a premie coraz niższe. Zdaniem związkowców jest to łamanie zapisów pakietu socjalnego.

NSZZ Solidarność ISD Huty Częstochowa uważa też, że właściciel nie ma konkretnego biznes planu dla huty. Nie realizuje żadnych inwestycji i stawia nierealne do wykonania zadania.

Zdaniem Marka Wójcika, przewodniczącego Solidarności najlepiej widać to na przykładzie Walcowni Blach Grubych i Zakładu Walcowni Rur. Przykładowo dla tego pierwszego zakładu w maju zaplanowano produkcję na poziomie 81221 ton blach, co bez ukończonych inwestycji jest nierealne do wykonania. To samo dotyczy drugiego zakładu, gdzie na maj zaplanowano produkcję ponad 70000 ton rur, zważywszy na fakt, że nie ma żadnych inwestycji, które umożliwiałyby pracownikom wykonanie tak wyśrubowanego planu.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 691 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP