PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nowy plan inwestycyjny spółki Orzeł Biały

Autor: WNP.PL (PIM)
10-03-2017 10:19
Nowy plan inwestycyjny spółki Orzeł Biały
Fot. Fotolia

W ciągu najbliższych dwóch lat Orzeł Biały zamierza zainwestować 28 mln złotych w obiekty i instalacje mające zwiększyć efektywność ekonomiczną i poziom ochrony środowiska.

Zarząd spółki Orzeł Biały podjął decyzję, zaopiniowaną pozytywnie przez radę nadzorczą, o realizacji „Strategicznego planu inwestycyjnego na lata 2017-2019”. Plan przewiduje realizację projektów mających na celu zwiększenie efektywności operacyjnej i kontroli jakości oraz projekty środowiskowe o łącznej szacowanej wartości ok. 28 mln zł. Wśród planowanych inwestycji są: projekt i budowa hali badawczo-przemysłowej wraz z infrastrukturą, projekt badawczy i budowa instalacji do filtracji elektrolitu oraz budowa instalacji badawczej dla żużla.
Według komunikatu spółki, „celem ustanowionego strategicznego planu inwestycyjnego jest unowocześnienie i usprawnienie linii badawczo-produkcyjnej Spółki, w związku z rosnącymi wymaganiami klientów oraz w wyniku systematycznie rosnącej na rynku konkurencji”.

Z drugiej strony to także dostosowanie procesów produkcyjnych do zmieniających się wymagać z zakresu ochrony środowiska.

Plan inwestycyjny jest także następstwem zmian organizacyjnych dokonanych w ramach grupy kapitałowej Orzeł Biały, polegających na „inkorporacji do spółki kluczowych dla niej obszarów wykonywanych i obsługiwanych wcześniej przez poszczególne spółki z grupy, głównie w celu konsolidacji biznesu m.in. majątku, zasobów ludzkich, co w konsekwencji spowodowało konieczność dostosowania zaplecza badawczo-produkcyjnego do aktualnej struktury organizacyjnej”.

W wyniku tych inwestycji grupa chce osiągnąć efekty synergii „w wyniku zintegrowania w jednym miejscu przejętych obszarów działalności w następstwie inkorporacji oraz osiągniecie dodatkowej przestrzeni badawczo-przemysłowej, która pozwoli na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i powstanie nowoczesnej instalacji, dzięki której możliwe będzie lepsze i efektywniejsze zagospodarowanie odpadów własnych powstających w procesie recyklingu złomu akumulatorowego, szczególnie pod kątem obniżenia wytwarzanej ich ilości, także możliwości zagospodarowania odpadów innych firm, zwłaszcza tych zawierających związki ołowiu”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


PARTNER

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP