Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Polska Grupa Zbrojeniowa w 2015 rok zrealizuje kilkanaście projektów

Autor: wnp.pl (Katarzyna Walterska)
27-01-2015 14:48
Polska Grupa Zbrojeniowa w 2015 rok zrealizuje kilkanaście projektów
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Polska Grupa Zbrojeniowa w 2015 r. chce realizować, co najmniej kilkanaście projektów o kluczowym znaczeniu dla polskiej armii i bezpieczeństwa państwa. Każdy z nich ma bazować na najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

- PGZ chce wziąć znaczący udział w programach modernizacyjnych polskiej armii w zakresie m.in. obrony rakietowej, bezzałogowych systemów latających, marynarki wojennej czy sprzętu pancernego. To kluczowy sposób na wykreowanie innowacyjnych produktów, także na eksport. To również szansa, dzięki międzynarodowej współpracy, na transfer najnowszych technologii do całej gospodarki. Rok 2014 był przełomowy dla przemysłu obronnego w Polsce. Nowy rok będzie równie ważny, bo będzie oznaczał istotne przyspieszenie w wielu projektach o wysokim stopniu innowacyjności - mówi Wojciech Dąbrowski prezes PGZ.
Wśród priorytetów PGZ znajdą się m.in.: dostarczenie pierwszych egzemplarzy KTO ROSOMAK-WRT, zakończenie prac nad moździerzem samobieżnym RAK, kontynuowanie prac nad nowym BWP, kontynuowanie prac nad stacją radiolokacyjną BYSTRA, rozpoczęcie modernizacji czołgów Leopard, czy kontynuowanie projektu budowy armatohaubicy KRAB, kontynuowanie programu Tytan, dalsza obsługa samolotów F-16 i C-130 Herkules, rozpoczęcie realizacji umowy offsetowej w zakresie Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego, a także projekty amunicyjne, elektroniczne i przemysłowe.

W lutym b.r. minie 6 miesięcy od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W tak krótkim okresie udało się praktycznie od podstaw stworzyć podmiot, który stał się kluczowym partnerem dla Ministerstwa Obrony Narodowej i zagranicznych koncernów zbrojeniowych w jednym z największych projektów modernizacyjnych sił zbrojnych w naszym regionie. Priorytetem w pierwszych miesiącach funkcjonowania PGZ było zbudowanie podstawy organizacyjnej dla grupy ponad 30 zakładów integrowanych w ramach grupy. Na rynku zaczął funkcjonować prężny podmiot, zatrudniający ponad 19 tys. pracowników, o rocznych obrotach w wysokości 5 mld. zł.

Władze spółki wcielając w życie proces integracyjny, podejmowały również kluczowe decyzje zmierzające do uruchomienia konkretnych projektów, na które czeka polska armia. W ostatnim okresie PGZ zawiązało konsorcjum na realizację systemu rakietowego krótkiego zasięgu „Narew”, demonstrując gotowość wykorzystania potencjału zakładów grupy w konkurencji z najlepszymi podmiotami z całego świata. Za sprawą zakupu koreańskich podwozi K9 zerwano z niemocą dot. integracji armatohaubicy „Krab”. Transfer technologii związanych tym zakupem wzmocni potencjał grupy, możliwy do wykorzystania przy innych projektach pancernych PGZ w przyszłości. W 2014 r. trwały także aktywne prace nad przygotowaniem udziału PGZ w innych projektach modernizacyjnych polskiej armii, jak: marynarki wojennej, bezzałogowców, rakietowym i pancernym.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP