Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Porządki w grupie KGHM Ecoren

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
23-12-2010 11:52

Na rzecz Funduszu Hotele 01, spółki celowej funduszu KGHM I FIZAN, KGHM Ecoren zbył wszystkie akcje giełdowej spółki hotelarskiej Interferie. Rok 2010 mija w Ecorenie pod znakiem kompleksowego porządkowania grupy kapitałowej spółki.

- KGHM I FIZAN to fundusz specjalnie dedykowany działalności hotelarskiej i uzdrowiskowej. W tym kontekście oceniam, że to najlepszy dla Interferii właściciel – mówi Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren. – Fundusz umożliwi Interferiom odpowiedni rozwój, a specjaliści z Interferii wniosą do Funduszu swoją wieloletnią wiedzę z zakresu prowadzenia spółki hotelarskiej.
Sprzedaż 61,55 proc. akcji Interferii przez KGHM Ecoren finalizuje tegoroczne zmiany, które dotyczą grupy kapitałowej spółki. Wcześniej, 3 listopada KGHM Polska Miedź odkupiła od Ecorenu wszystkie udziały w firmach: Dolnośląska Fabryka Maszyn ZANAM – LEGMET i INOVA Centrum Innowacji Technicznych. Z racji strategicznego znaczenia prowadzonej przez obie spółki działalności, bezpośredni nadzór przejęła nad nimi KGHM Polska Miedź S.A.

30 listopada br. KGHM Ecoren stał się formalnie właścicielem 85 proc. akcji spółki Centrozłom Wrocław. W ten sposób baza lubińskiej firmy rozszerzyła się o 12 lokalizacji w Polsce południowo – zachodniej, a know how firmy zostało rozszerzone o ponad półwieczne doświadczenia Centrozłomu z zakresu skupu, sprzedaży i przetwarzania złomów metali oraz recyklingu odpadów przemysłowych. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście rozwijanych przez KGHM Ecoren działań z zakresu przetwarzania elektroodpadów. Zgodnie z założeniami strategii, zagospodarowywanie odpadów przemysłowych i odzysk z nich metali stanowi główne zadanie firmy.

KGHM Ecoren powstał z połączenia dwóch funduszy inwestycyjnych należących do KGHM: Dolnośląskiej Spółki Inwestycyjnej i KGHM Metale. Początkowo firma zarządzała dużą grupą kapitałową złożoną z kilkunastu podmiotów. Sukcesywnie wzrastała rola działalności produkcyjnej w Ecorenie. Spółka jest producentem kruszyw drogowych, a od 2007 roku odzyskuje ren z hutniczych ścieków w KGHM. Ten cenny metal jest poszukiwany przez producentów samolotów i przemysł petrochemiczny na całym świecie. Oddział Hydrometalurgii, w którym odbywa się produkcja nadrenianu amonu w kwietniu br. został rozszerzony o nowoczesną fabrykę, w której powstaje ren metaliczny.

Obecnie w skład grupy kapitałowej KGHM Ecoren wchodzą następujące spółki:
- Warszawska Fabryka Platerów Hefra – producent sztućców i platerów,
- Ecoren DKE – przetwarzanie zażytych baterii i akumulatorów,
- Walcownia Metali Łabędy – właściciel większości udziałów w Walcowni Metali Nieżelaznych w Gliwicach, producenta wyrobów z miedzi, mosiądzu i brązów,
- Centrozłom Wrocław S.A. – firma specjalizująca się w skupie złomu, dystrybucji wyrobów stalowych i recyklingu metali.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP