PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Przerwa w WZA Ferrum: akcjonariusze osiągają konsensus

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
10-05-2012 08:41
Przerwa w WZA Ferrum: akcjonariusze osiągają konsensus
fot. PTWP

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ferrum SA zdecydowało o dokończeniu obrad 5 czerwca 2012 roku. WZA podjęło m. in. decyzję o kontynuowaniu przez spółkę programu nabywania akcji własnych. Spółka wyda na ten cel około 20 mln złotych.

WZA zostało przerwane po przegłosowaniu 24 z 30 projektów uchwał. WZA podjęło m. in. decyzję o kontynuowaniu przez spółkę programu nabywania akcji własnych. Spółka wyda na ten cel około 20 mln złotych.
Przez kolejnych pięć lat, zgodnie z decyzją WZA, zarząd Ferrum będzie mógł prowadzić skup akcji własnych.

Docelowo w rękach spółki mogą znaleźć się walory o nominalnej wartości nie przekraczającej 20 proc. kapitału własnego. Po osiągnięciu tego poziomu, zapadnie decyzja o ich odsprzedaży lub umorzeniu.

- W przekonaniu Rady Nadzorczej i zarządu spółki, aktualna wycena jej akcji nie jest adekwatna do ich realnej wartości - mówi Grzegorz Szymczyk, prezes zarządu. - Uważamy też, że wzrost płynności będzie korzystny dla obecnych akcjonariuszy, umożliwiając części z nich sprzedaż posiadanych walorów. Ponadto, w ujęciu długofalowym, powinno to wpłynąć pozytywnie na odbiór Ferrum jako spółki publicznej.

Decyzja WZA stanowi wznowienie programu zainicjowanego we wrześniu 2011 r. i zakończonego w marcu br. Zmieniły się jego szczegółowe zasady: docelowy pułap posiadanego udziału w akcjonariacie oraz finalna data zakończenia skupu. Ferrum nabywało akcje własne także we wcześniejszych latach.

Uczestniczący w Zgromadzeniu akcjonariusze udzielili absolutorium członkom Rady Nadzorczej oraz obecnego zarządu.

Nie otrzymał go odwołany w kwietniu ub. r. wiceprezes Tadeusz Kaszowski. Na wniosek jednego z akcjonariuszy, w programie WZA znalazły się uchwały dotyczące powołania biegłego rewidenta do spraw szczególnych.

- Większość wątpliwości, dotychczas dyskutowanych przez akcjonariuszy, często także w mediach, została rozwiana - ocenia Bogusław Leśnodorski, przewodniczący Rady Nadzorczej, kierujący pracami WZA jako jego przewodniczący. - Przebieg ostatniego Walnego Zgromadzenia jest tego najlepszym dowodem. Jestem przekonany, że konsensus, jaki osiągnęli w ostatnich tygodniach akcjonariusze Ferrum będzie dobrze służył realizacji przez spółkę nakreślonych przed nią celów strategicznych i finansowych. Wierzę, że dokończenie WZA na początku
czerwca będzie jedynie formalnością - podsumowuje Leśnodorski.

Po wznowieniu obrad WZA 5 czerwca dojdzie do zmiany w składzie Rady Nadzorczej.
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 506 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP