XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Rewolucja kadrowa w KGHM

Rewolucja kadrowa w KGHM
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Nowy zarząd Polskiej Miedzi chce zmienić politykę kadrową. Być może oznaczać to będzie koniec z czystkami po starej ekipie.

Prezesi niektórych spółek zależnych, których zatrudnił Krzysztof Skóra, poprzedni prezes KGHM, mają szanse na ocalenie. Wielu pozostanie w koncernie. Wszystko po to, aby zmienić wizerunek firmy oraz dotrzymać zapewnień PO, że władza w spółkach nie będzie nadużywana - informuje "Puls Biznesu".

- Pierwszym krokiem był konkurs na prezesa KGHM. Kolejnym jest ocena władz firm zależnych i ich działalności. Jeśli prezesi będą merytorycznie bronić swojej pozycji, to mogą liczyć na zachowanie stanowisk. Nie mamy zamiaru rozdawać stanowisk swoim, jak to robiła poprzednia ekipa rządząca - mówi w dzienniku Tomasz Misiak, członek senackiej Komisji Gospodarki Narodowej.

Mirosław Krutin, nowy prezes KGHM, na pierwszym spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że musi się liczyć ze zdaniem największego udziałowca spółki, jakim jest skarb państwa, jednak wykonywanie decyzji politycznych, także w sferze roszad kadrowych, chce ograniczyć do minimum. Do tej pory dokonał tylko niewielkich zmian w biurze zarządu (dokooptował jedną osobę). Odwołał prezesa i wiceprezesa Telefonii Dialog, aby rada mogła ogłosić tam konkurs, w którym wyłonione zostaną nowe władze miedziowego telekomu.

Z informacji "PB" wynika, że stanowisko ma zachować Mariusz Bober, szef KGHM Ecoren, który planuje giełdowy debiut. Pracę stracą jego zastępcy - Bohdan Pecuszok i Czesław Cichoń. Ryszard Jaśkowski, który po odwołaniu Janusza Cendrowskiego awansował z wiceprezesa na prezesa, na stałe pokieruje PolMiedźTransem (tych ostatnich zmian dokonał Ireneusz Reszczyński, który pełnił obowiązki prezesa KGHM do 23 marca). O posadę nie muszą się też się martwić, Krzysztof Safin, prezes KGHM Letia, oraz Adam Gąsiorowski, dyrektor Huty Miedzi Legnica.

Grupa składa się z ponad 40 spółek zależnych i 12 oddziałów KGHM, w tym m.in. hut i zakładów górniczych.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rewolucja kadrowa w KGHM

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!