Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rośnie sprzedaż Impexmetalu

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
15-11-2007 10:41

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Impexmetal w pierwszych dziewięciu miesiącach 2007 roku były wyższe w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o 92 miliony złotych, a skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej był wyższy o 8,5 mln złotych osiągając poziom 2.968 mln zł.

- Biorąc pod uwagę sytuację na światowych rynkach przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Impexmetal w okresie od stycznia do września 2007 roku należy uznać za bardzo dobre - mówi Piotr Szeliga, Prezes Zarządu Impexmetal S.A.
Jak podkreśla prezes Szeliga wynik operacyjny Grupy Impexmetal po trzech kwartałach 2007 jest wyższy od wyniku uzyskanego w roku ubiegłym o 8,5 mln zł. i jest to zasługą przede wszystkim dobrych wyników Dywizji Aluminium.

Tradycyjnie najwyższy zysk operacyjny został zrealizowany przez Aluminium Konin-Impexmetal S.A. tj. w kwocie 100 mln zł i był wyższy od zeszłorocznego o 42 mln zł.

Poprawa wyniku w Koninie jest efektem częściowego oddania inwestycji w węzeł wyrobów cienkich oraz trwającej stale w spółce optymalizacji procesów gospodarczych ukierunkowanych na rozwój sprzedaży bardziej rentownych produktów i docieranie do ostatecznych odbiorców z pominięciem hurtowników.

Jednocześnie ograniczana jest sprzedaż produktów, na których uzyskiwane są niższe marże. Dobrym wynikom spółki sprzyjały również stosunkowo wysokie notowania aluminium. Skutkiem tych czynników jest wzrost marż na sprzedaży produktów spółki.

Spółki z Dywizji Cynku i Ołowiu uzyskały niższe wyniki operacyjne w stosunku do tych z zeszłego roku. Najważniejszy podmiot w tym segmencie czyli Baterpol uzyskał zysk operacyjny na poziomie 17,8 mln zł. tj. ok. 1 mln zł niżej w stosunku do zysku z ubiegłego roku.

Na tegoroczne wyniki tej spółki korzystnie wpłynął wysoki poziom cen ołowiu. Wzmocnienie kontroli nad Baterpolem - po październikowym zakupie pakietów mniejszościowych Grupa kontroluje 100 proc. tej spółki - stwarza szansę na poprawę wyników netto dywizji w przyszłości.

W celu poprawy efektywności zarządzania Dywizją trwa proces jej formalno - prawnego łączenia, który swym zasięgiem obejmuje również Hutę Oława. Po zakończeniu tego procesu będzie można w znaczący sposób uzyskać efekt synergii tych trzech jednostek biznesowych.

Suma jednostkowych wyników operacyjnych spółek z Dywizji Miedzi wyniosła 17,4 mln zł i była niższa od tych uzyskanych w ubiegłym roku o 35,3 mln zł. Główna przyczyna tej sytuacji to znaczny spadek sprzedaży ilościowej, który jest efektem utrzymywania się wysokich cen miedzi na LME, powodujących substytucję miedzi przede wszystkim na rynku rur instalacyjnych oraz pokryć dachowych.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP