PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

„Rozwód” Ferrum i Węglokoksu

Autor: wnp.pl (PIM)
05-09-2017 07:22 |  aktualizacja: 05-09-2017 10:18
„Rozwód” Ferrum i Węglokoksu

Ferrum zajmuje się produkcją rur.

Fot. Mat. pras.

Spółka Ferrum zawarła z Węglokoksem porozumienie dotyczące spłaty zobowiązań względem tej spółki. Tym samym dokonuje się formalny rozwód firm, które miały plany konsolidacji.

Zobowiązania wynoszące ok. 17 mln zł i powiększone o „odsetki ustawowe za opóźnienie w transakcjach handlowych” będą uregulowane w miesięcznych ratach płatnych począwszy od dnia 30 września 2017 r. do końca marca 2018 r. W przypadku „opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat w terminie i wysokości określonym w harmonogramie spłat, Węglokoks ma prawo postawienia całości przysługujących mu wierzytelności w stan natychmiastowej wymagalności, a także do skorzystania z uprawnienia do wypowiedzenia ww. umowy ramowej oraz umów wykonawczych ze skutkiem natychmiastowym”.
Uzgodnienie harmonogramu spłaty nie powoduje zmiany pierwotnego terminu wymagalności wierzytelności Węglokoks, natomiast „dotrzymanie harmonogramu spłaty oraz uregulowanie pełnej kwoty zobowiązań Ferrum nie pozbawia Węglokoksu, w okresie do końca 2020 r. uprawnienia do wypowiedzenia umowy ramowej oraz umów wykonawczych ze skutkiem natychmiastowym, lecz wyłącznie w przypadku rażącego i istotnego niewykonywania przez emitenta swoich zobowiązań w zakresie odbioru materiałów lub opóźnień w terminowej zapłacie uzgodnionego w umowach wykonawczych wynagrodzenia”. Zawierając porozumienie Ferrum zrzekło się jakichkolwiek roszczeń względem Węglokoks z tytułu dostaw towarów.

W listopadzie 2015 roku obie firmy zawarły umowę ramową dotyczącą zaopatrzenia Ferrum przez Węglokoks w surowiec do produkcji rur. Dostawy miały wynosić 9 tys. ton kwartalnie o wartości 10 mln euro.

Wiosną 2016 podpisano list intencyjny będący wstępem do ewentualnej konsolidacji. Ferrum miało wejść w skład planowanej przez Węglokoks grupy Śląskich Hut Stali. Połączenie kapitałowe poprzez emisję nowych akcji zablokował jeden z akcjonariuszy Ferrum. Obecnie Węglokoks nie wymienia już Ferrum w składzie grupy ŚHS, choć zakłada, że będzie ona większa niż obecnie. Dziś tworzą ją huty Pokój i Łabędy oraz Walcownia Blach Grubych Batory.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

Ferrum SA [FER]

kurs:

3.99 PLN 0.08 (2.05%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

34 551 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

714 666 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 936 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP