Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

S. Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland: ściśle monitorujemy poziom zamówień

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
06-04-2012 09:53
S. Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland: ściśle monitorujemy poziom zamówień
fot. PTWP

Strategia przyjęta globalnie przez ArcelorMittal zakłada dostosowywanie wykorzystania mocy produkcyjnych do skali popytu - mówi dla portalu wnp.pl Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Jak sytuacja rynkowa może przełożyć się na decyzje dotyczące pracy wielkiego pieca w dąbrowskim oddziale spółki? Czy piec zostanie wygaszony?
- Strategia przyjęta globalnie przez ArcelorMittal zakłada dostosowywanie wykorzystania mocy produkcyjnych do skali popytu. Opierając się na tym ostatnim wskaźniku, podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu czasowego wygaszenia wielkiego pieca w dąbrowskiej hucie.

Chociaż obecna sytuacja na rynku jest lepsza, niż w czwartym kwartale 2011 roku, cały czas ściśle monitorujemy poziom zamówień i w najbliższych tygodniach lub miesiącach zrewidujemy naszą decyzję dotyczącą wygaszenia pieca.

Jak z perspektywy ostatnich lat ocenia Pan inwestycję koncernu ArcelorMittal w polskie huty? Jak ocenia Pan dąbrowski oddział spółki, obchodzący 40 -lecie?

- Znakomita większość analityków postrzega prywatyzację polskiego hutnictwa za bezsprzeczny sukces.

Jestem przekonany, że jest on po części zasługą ArcelorMittal, jednak nie obyłby się bez wsparcia partnerów i związków zawodowych. Mając bardzo klarowną wizję rozwoju Polskich Hut Stali, udało nam się wyciągnąć je znad krawędzi bankructwa i skutecznie zrestrukturyzować. Nadaliśmy polskiemu hutnictwu nową tożsamość nie tylko w Europie, ale na całym świecie.

Ma Pan na myśli zrealizowane w zakładach ArcelorMittal Poland inwestycje?

- Od czasu prywatyzacji w 2004 roku przeznaczyliśmy ponad 4,5 mld zł na inwestycje w nasze zakłady.

Przeprowadziliśmy szereg projektów innowacyjnych oraz ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie wpływu naszych hut na środowisko.

Tylko w kryzysowych latach 2009 i 2010 skala wydatków na modernizację sięgnęła 270 mln zł rocznie. Wierzę, że takie długofalowe i strategiczne podejście do inwestycji stanowi o naszej sile.

Pragnę dodać, że także ostatnia recesja nie wstrzymała naszych planów. Huta w Dąbrowie Górniczej, dzięki setkom milionów złotych przeznaczonych na jej modernizację, stała się wzorem nie tylko dla innych polskich, ale nawet europejskich zakładów.

Wymieniając tylko ostatnie inwestycje, otworzyliśmy instalację wdmuchiwania pyłu węglowego do wielkiego pieca nr 2 oraz oddaliśmy do użytku zmodernizowaną taśmę spiekalniczą nr 2. Wartość tylko tych dwóch projektów sięgnęła 140 mln zł.

Rozmawiała: Renata Dudała

Czytaj: pierwszą część wywiadu z prezesem S. SamaddaremSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP