Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Severstallat szybko rozwija się na polskim rynku

Autor: wnp.pl
08-07-2010 08:59
Severstallat szybko rozwija się na polskim rynku

Severstallat Silesia Sp. z o.o., spółka córka łotewskiego Severstallat, wchodząca w skład rosyjskiej górniczo-hutniczej firmy Severstal, zamknęła 2009 rok, zwiększając obrót dwukrotnie w stosunku do 2008 r. W 2010 r. Severstallat Silesia sukcesywnie zwiększa realizowany poziom sprzedaży.

2009 był pierwszym pełnym rokiem działalności Severstallat Silesia na rynku polskim – firma rozpoczęła działalność w kwietniu 2008r. Rozbudowując stopniowo swoją bazę klientów, zwiększyła poziom sprzedaży w 2009r. w stosunku do 2008r. prawie trzykrotnie – do 97 tys. ton. Obrót za 2009r. w porównaniu do 2008r. wzrósł dwukrotnie – do 199 mln zł.
W I kwartale 2010r. wszystkie wskaźniki budżetowe zostały zrealizowane. Wielkość sprzedaży w I kwartale 2010r. ukształtowała się na poziomie 30 tys. ton, czyli na poziomie o 42% wyższym w stosunku do analogicznego wskaźnika w 2009r.

Duży nacisk w Severstallat Silesia położono na działania zmierzające do zwiększenia efektywności. Efektem takich działań jest m.in. fakt, iż obrót na jednego pracownika w I kwartale 2010 zwiększył się w stosunku do I kwartału 2009r. o 76%, zaś koszty administracyjne i handlowe na jedną sprzedaną tonę zmniejszyły się o ponad jedną czwartą.

- Firma została przejęta w marcu 2008 r. Severstallat Silesia weszła na rynek w szczycie światowego kryzysu i udało się jej odnieść sukces. W czasie, gdy sektor stalowy charakteryzował się załamaniem poziomu sprzedaży, działania podjęte przez nas w polskich aktywach, dały bardzo szybki efekt, pozwoliły zwiększyć poziom sprzedaży w 2009 r. w stosunku do 2008 r. I tak poziom sprzedaży w 2010 roku w poszczególnych okresach przewyższy wskaźniki zeszłego roku – mówi Andrejs Aleksejevs, Prezes Zarządu SSLS.

W celu kontynuowania tych działań, tworzona jest obecnie baza konsolidująca wszystkie procesy biznesowe w grupie firm Severstallat. - Polskie aktywa od początku były bardziej efektywne, niż firma łotewska – w Severstallat Silesia wprowadzaliśmy tylko najlepsze rozwiązania. Dlatego też latem 2009 r., kiedy sytuacja rynkowa była szczególnie ciężka, obiektywnie oceniliśmy efektywność swoich aktywów i tymczasowo skoncentrowaliśmy produkcję rur w Polsce. Na dzień dzisiejszy przeprowadziliśmy optymalizację w obu firmach, plan już przyniósł swoje rezultaty i znowu prowadzimy produkcję zarówno w Polsce, jak i na Łotwie – dodaje A. Aleksejevs.

- Przynieśliśmy do Polski nasze doświadczenie i wiedzę – zrealizowaliśmy inwestycję „business intelligence”, przynieśliśmy także możliwości, które otwierają się przed firmą dzięki przynależności
do pionowo zintegrowanej górniczo – hutniczej grupy Severstal. Dzisiaj możemy już powiedzieć, że stworzyliśmy firmę przemysłową, która jest stabilna i z sukcesem rozwija się - podkreśla
A. Aleksejevs. W Polsce Severstallat Silesia zabezpieczyła ponad 200 miejsc pracy.

W trakcie posiedzenia rady w kwietniu 2010 r., grupa firm Severstallat przedstawiła plan rozwoju strategicznego polskiej i łotewskiej firmy do 2020r., który uzyskał poparcie akcjonariuszy. Trwają również prace nad poważnymi projektami inwestycyjnymi.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP