Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Skarb Państwa obejmuje akcje z nowej emisji PGZ

Autor: wnp.pl (Katarzyna Walterska)
22-04-2016 16:04
Skarb Państwa obejmuje akcje z nowej emisji PGZ
Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Skarb Państwa obejmie akcje nowej emisji w podwyższonym kapitale zakładowym Polskiej Grupy Zbrojeniowej w związku z drugą transzą wsparcia MSP dla projektu realizowanego przez należącą do grupy PGZ spółkę PIT-Radwar.

22 kwietnia 2016 r. Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Maciej Lew-Mirski, członek zarządu PGZ oraz Mikołaj Wild, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa podpisali w tej sprawie umowę.
Umowa dotyczy objęcia przez Skarb Państwa 20.420.300 akcji nowej emisji serii J, o wartości nominalnej 1,00 zł (jeden złoty) każda i cenie emisyjnej 1,00 zł (jeden złoty) każda w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Polska Grupa Zbrojeniowa. Obejmowane są one w subskrypcji prywatnej skierowanej do Skarbu Państwa w zamian za drugą transzę wsparcia w kwocie 20.420.300 zł (dwudziestu milionów czterystu dwudziestu tysięcy trzystu złotych) przekazywaną przez Ministra Skarbu Państwa ze środków Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców na podstawie umowy w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną, która została zawarta pomiędzy MSP a PGZ 29 lipca 2015 roku.

Wsparcie z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców MSP przeznaczone jest na realizację przez PIT-Radwar, spółkę z Grupy PGZ, projektu „Budowa i wyposażenie stanowiska do badań anten radarów wojskowych i EMC w komorze bezechowej” i jest związane z ochroną podstawowych interesów bezpieczeństwa RP. Umowa podpisana 29 lipca 2015 roku opiewa na łączną kwotę do 44.000.000 zł (czterdziestu czterech milionów złotych) w formie objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki PGZ S.A. i przewiduje trzy etapy podwyższenia kapitału zakładowego o wyżej wymienioną kwotę, zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji. Pierwsza transza dokapitalizowania w wysokości 12.302.400 zł (dwunastu milionów trzystu dwu tysięcy czterystu złotych) została wypłacona Spółce 4 września 2015 roku. Kwota ta została już całkowicie wydatkowana, stąd podpisanie umowy na drugą transzę dokapitalizowania istotnego dla obronności państwa projektu. Transza ta przeznaczona będzie na sfinansowanie płatności związanych z zakupem i instalacją kolejnych urządzeń wchodzących w skład komory bezechowej.

Budowa i uruchomienie stanowiska do badania anten i EMC w komorze bezechowej jest istotnym projektem inwestycyjnym w segmencie radarów wojskowych wykorzystujących anteny nowej generacji. Harmonogram przewiduje realizację projektu do końca 2016 roku.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 141 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP