Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Stalos o WRA: fakty inaczej wyglądają z perspektywy poszczególnych wspólników

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
16-11-2007 11:04
Stalos o WRA: fakty inaczej wyglądają z perspektywy poszczególnych wspólników

Należąca do Grupy Max Aicher spółka Stalos sp. z o.o., będąca drugim co do wielkości wspólnikiem Walcowni Rur Andrzej (WRA), przedstawiła swoje stanowisko w związku z komunikatem prasowym Towarzystwa Finansowego Silesia (TFS) dotyczącym walcowni.

- Ponieważ pewne fakty zdają się wyglądać inaczej z perspektywy poszczególnych wspólników, jesteśmy przekonani, że skonfrontowanie stanowisk innych zainteresowanych pozwoli na uzyskanie obiektywnej oceny sytuacji- mówi Sergiusz Kmiecik, prezes zarządu spółki Stalos sp. z o.o.- Nie możemy zgodzić się z twierdzeniem TFS, że podwyższenie kapitału zakładowego stanowi przełom w funkcjonowaniu WRA, ponieważ podwyższenie kapitału zostanie w większości pokryte wkładem niepieniężnym. Spółka pomimo wysokiego nominalnie podwyższenia nie zyska znacznej ilości środków obrotowych.
Zdaniem S.Kmiecika w obecnej sytuacji spółki WRA celowe byłoby wniesienie przez wszystkich wspólników wkładów pieniężnych. Spowodowałoby to uzyskanie przez WRA wystarczających środków pieniężnych zarówno na przeprowadzenie koniecznych remontów i modernizacji, jak i rozpoczęcie działalności produkcyjno – handlowej w oparciu o własne środki obrotowe.

Jak podkreśla S.Kmiecik mniejszościowi wspólnicy nie blokowali dotychczas żadnego z przeprowadzonych uchwałą Zgromadzenia Wspólników podwyższeń kapitału zakładowego. Co więcej, to Stalos - spółka z Grupy Max Aicher była inicjatorem pierwszych projektów w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego, które na poziomie Zgromadzenia Wspólników były blokowane właśnie przez TFS.

Podczas zgromadzenia wspólników, mniejszościowi wspólnicy zgłosili sprzeciw do uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego. Ponieważ TFS przeforsowała swoimi głosami uchwałę według swojego projektu, wspólnicy mniejszościowi skorzystali z uprawnień przyznanych przez kodeks spółek handlowych. Powodem zgłoszenia sprzeciwu przez Stalos jest przede wszystkim planowane pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym WRA wkładem niepieniężnym w postaci wierzytelności TFS wobec WRA.

Prezes Kmiecik podkreśla także, że ograniczenie składu Rady Nadzorczej do trzech osób głosami TFS skutkowało de facto wykluczeniem z jej składu przedstawiciela drugiego co do wielkości wspólnika. Obecnie członkami rady pozostają dwie osoby związane z TFS oraz przedstawiciel pana Romana Karkosika. Dla wspólnika Stalos ograniczenie udziału w organie kontrolnym wprowadzone tylko wobec jednego ze wspólników jest niezrozumiałym działaniem.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP