PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Stalprofil SA: umacniamy pozycję na rynku

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
02-10-2007 11:32
Stalprofil SA: umacniamy pozycję na rynku

Rozmowa z Jerzym Bernhardem, prezesem zarządu Stalprofilu SA

Jak ocenia Pan sytuację na rynku dystrybucji wyrobów stalowych?
- Nie widzę większych problemów. Składy wyrobów hutniczych są zapełnione, nie ma zatem zagrożenia, że zabraknie materiałów. Ponadto rynek otworzył się także dla firm z zagranicy. To oczywiście skutkuje większym importem, rynek jest wręcz "zalany" stalą zbrojeniową. O ile materiałów hutniczych nie zabraknie, poważnym problemem jest niedobór potencjału wykonawczego. Brakuje fachowców i coraz więcej firm ma problemy z realizacją inwestycji.

Jak przedstawiają się najbliższe plany Stalprofilu?

- Ostrożnie realizujemy naszą strategię. Konsolidujemy działalność, jednak cały czas podkreślamy, że konsolidacja nie może być celem samym w sobie. Za tymi działaniami musi iść konkretny pomysł, tak by zapewnić firmie rentowność i wymierny zysk.

I Stalprofil stale poszukuje możliwości jego zwiększenia. Wchodzimy w nisze rynkowe. Wprawdzie obecnie są to obszary nie w pełni zagospodarowane, jednak już niebawem szykuje się w nich spory boom. Mamy duże plany związane z segmentem sieci przesyłowych.

Generalnie ten rok przebiegnie w Stalprofilu i jego spółkach zależnych pod znakiem inwestycji. Dokapitalizowanie Izostalu w drodze subskrypcji prywatnej o kwotę 7 mln złotych, umożliwi sfinansowanie planowanych inwestycji. Zakupiliśmy nieruchomość położoną w Kolonowskiem (Strzelce Opolskie), o łącznej powierzchni 11,3851 hektarów. Izostal planuje tu budowę nowoczesnych linii do zewnętrznej i wewnętrznej izolacji rur stalowych. Inwestować będzie też ZRUG sp. z o.o., kolejna spółka zależna Stalprofilu. Za pośrednictwem tej spółki Stalprofil uzyskał możliwość szerszego wejścia na rynek infrastruktury sieci przesyłowych, nie tylko jako dostawca, ale również jako generalny wykonawca robót.

To właśnie ZRUG Zabrze przebudowywać będzie sieć gazową wysokiego ciśnienia w ramach kontraktu związanego z budową autostrady A4. Prace zakończą się w grudniu tego roku. ZRUG Zabrze będzie też generalnym wykonawcą zadania inwestycyjnego " Budowa Autostrady płatnej A1, odcinek węzeł Sośnica - węzeł Bełk". Prace związane będą m.in. z przebudową sieci gazowej podwyższonego średniego ciśnienia, budową sieci wodociągowej rozdzielczej oraz przebudową rurociągów i urządzeń wód przemysłowych. Inwestycja zakończy się w grudniu.

Konsolidacja Stalprofilu nabiera tempa. Kiedy należy spodziewać się kolejnych akwizycji?

- Jeszcze w tym roku przejmiemy jedną z firm produkującą konstrukcje stalowe. Jesteśmy w trakcie rozmów i zobowiązuje mnie klauzula poufności, dlatego też nie mogę ujawniać szczegółów. Nabycie kolejnej spółki uzupełni ofertę całej grupy i zwiększy jej konkurencyjność na rynku dystrybucji.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 762 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP