Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Stalprofil stawia na rozwój segmentu sieci przesyłowych

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
26-05-2010 11:05
Stalprofil stawia na rozwój segmentu sieci przesyłowych

Nawet w okresie słabej koniunktury gospodarczej obserwowany jest ciągły wzrost segmentu sieci przesyłowych gazu i innych mediów.

Grupa Kapitałowa Stalprofil SA może obecnie lepiej obsługiwać ten dynamicznie rozwijający się rynek dzięki zakończeniu pod koniec ubiegłego roku programu inwestycyjnego w Izostalu SA, będącego spółką zależna Stalprofilu.
W opinii zarządu Stalprofilu o optymistycznych prognozach dla tego rynku świadczą projekty realizowane w ramach modernizacji i budowy krajowej sieci gazowniczej, a także unijnej polityki tworzenia zintegrowanej sieci przesyłowej gazu ziemnego, podnoszenia bezpieczeństwa dostaw gazu na terenie UE oraz budowy wspólnego, europejskiego rynku energetycznego. W ramach tego programu dofinansowanego przez UE znalazło się kilka się projektów. Chodzi o budowę bałtyckiej rury gazowej z Danii do Polski Baltic Pipe, rozbudowę interkonektora gazowego z Niemcami w Lasowie i połączenie gazowe z Czechami w Cieszynie oraz przede wszystkim budowę terminala LNG w Świnoujściu, z którym związana będzie sieć rurociągów o długości około 1000 km.

Jak podkreśla Jerzy Bernhard, prezes zarządu Stalprofilu SA. grupa kapitałowa może obecnie lepiej obsługiwać ten dynamicznie rozwijający się rynek dzięki zakończeniu pod koniec ubiegłego roku programu inwestycyjnego w Izostalu SA, którego koszt wyniósł około 80 mln zł. W nowopowstałym Centrum Izolacji Antykorozyjnej Izostal produkowane są rury stalowe izolowane wewnętrznie i zewnętrznie.

Izostal jako pierwszy w Polsce rozpoczął produkcję izolacji wewnętrznej na skalę przemysłową. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskuje się oszczędności podczas przesyłu mediów, mniejsze zużycie rurociągów oraz redukcję zanieczyszczeń przesyłanych substancji.

Jak podkreśla J.Bernhard tego typu technologie, będące standardem w krajach rozwiniętych, powszechnie stosowane będą również na rynku polskim, co znacząco zwiększa pozycję konkurencyjną Izostalu. Z kolei ponad dwukrotnie powiększone moce produkcyjne izolacji zewnętrznej po uruchomieniu Centrum Izolacji Antykorozyjnej są wystarczające, by sprostać rosnącemu popytowi. Wśród liczących się graczy obecnych na tym rynku w Europie jest około trzydziestu przedsiębiorstw, w tym tylko dwa w Polsce.

Po zrealizowaniu ambitnych, wielomilionowych inwestycji swoją rynkową pozycję Izostal S.A. zdecydowanie poprawił. Nakłady inwestycyjne na infrastrukturę, jakie branża gazowa ma ponieść w ciągu następnych lat, mogą być zatem w dużej mierze udziałem Izostalu, który dysponuje nowoczesnym produktem, dużymi mocami produkcyjnymi i zapleczem kapitałowym w ramach grupy kapitałowej Stalprofilu.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP