PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Strategia Drozapolu na 2008 rok

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
03-12-2007 10:55

Zarząd Drozapolu-Profil SA poinformował o zamierzeniach strategicznych spółki na 2008 rok. Zarząd będzie nadal penetrował rynek dystrybutorów stali i producentów konstrukcji stalowych pod kątem przejęć.

Konsolidacje będą przeprowadzane tylko w razie nadarzających się okazji, gdy wycena przejmowanej spółki nie będzie odbiegała znacząco od realiów rynkowych, jak również wyceny Drozapol-Profil SA i innych spółek stalowych, w tym notowanych na GPW. Chodzi o zapewnienie akcjonariuszom odpowiedniej stopy zwrotu z takiej inwestycji.
Jak podkreśla Wojciech Rybka, prezes zarządu Drozapolu w spółce będzie kontynuowany rozwój organiczny. Planowane jest dalsze rozszerzenie sieci handlowej, stworzenie dużego oddziału na południu Polski, rozszerzanie asortymentu, dywersyfikacja kierunków dostaw i sprzedaży.

Strategia spółki przewiduje ponadto rozwój prefabrykacji stali zbrojeniowej i usług dla budownictwa, rozbudowę serwis centrum itp. Nakłady na te cele będą kilkakrotnie mniejsze od proponowanej ceny zakupu udziałów w TM Steel.

W razie utrzymywania się kursu akcji poniżej 10 zł, przy jednoczesnym braku akwizycji do końca kwietnia 2008 roku, zarząd Drozapolu zaproponuje podjęcie przez WZA uchwały, umożliwiającej wykup własnych akcji, w ilości od 1 miliona do 3 milionów (zależnie od notowań cen akcji), celem umorzenia (buy back). Zarząd rozważy również możliwość i celowość zaproponowania wypłaty dywidendy z zysku wypracowanego w latach 2006 i 2007.

Przypomnijmy, że nie doszło do przejęcia przez Drozapol firmy TM Steel. W odpowiedzi na złożone trzem udziałowcom TM Steel propozycje nabycia udziałów, Drozapol otrzymał od dwóch z nich odpowiedzi negatywne, a jeden nie udzielił odpowiedzi.

W opinii zarządu Drozapolu udziałowcy nie mieli i nie mają wspólnego zdania co do przyszłości ich spółki, a strategia Drozapolu nie przewiduje objęcia pakietu mniejszościowego. Pomimo pogorszenia się koniunktury i przeszacowania w dół wartości spółek będących w publicznym obrocie, w tym także spółek debiutujących oraz pogorszenia się wyników i kondycji TM Steel w stosunku do okresu po uzyskaniu zgody UOKiK, udziałowcy nie zaakceptowali propozycji złożonej przez Drozapol ani nie złożyli kontroferty.

W przekonaniu zarządu Drozapolu zaproponowana cena opierała się na wycenie bazującej na realiach rynkowych. Była ona bardzo atrakcyjna dla sprzedających. Akcjonariuszom Drozapolu zapewniała w przypadku pomyślnego przebiegu procesu konsolidacji, m.in. korzyści z efektów skali i synergii. Objęcie udziałów po wyższej cenie byłoby ewidentnie niekorzystne dla Drozapolu i jego akcjonariuszy.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 762 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP