wnp.pl - portal gospodarczy

Strategia stalowego potentata

Autor: Renata Dudała
26-09-2012 00:00
Strategia stalowego potentata

Konsolidacja organizacji i sprzedaży, wykorzystanie zasobów ludzkich i produkcyjnych - to główne elementy strategii ArcelorMittal Distribution Solutions Poland.

ArcelorMittal Distribution Solutions Poland, jako część koncernu ArcelorMittal, specjalizuje się w dystrybucji wyrobów hutniczych oraz usługach polegających na precyzyjnym cięciu i wykrawaniu blach.
Dobrze rozwinięta sieć składów dystrybucyjnych oraz biur handlowych, pełna gama oferowanych wyrobów i usług, pozwala spółce zapewnić obsługę klientów z całej Polski.

Stalowe centra serwisowe wykonują cięcie wzdłużne oraz poprzeczne blach zimno i gorąco walcowanych, zapewniając odpowiednią jakość wyrobów i terminowość dostaw, w tym dostarczanie produktów w systemie "just in time".

5 maja 2011 roku oficjalnie zakończono transakcję przejęcia składów należących do Cognora. Zaraz potem zreorganizowano sieć handlową i dystrybucyjną, zintegrowano system IT.

Sieć AMDS liczy obecnie 18 składów dystrybucyjnych zlokalizowanych w całej Polsce, w tym 4 składy centralne usytuowane na południu kraju.

Zakończono właśnie restrukturyzację mającą na celu optymalizację zasobów spółki i dostosowanie jej do nowego modelu działania na rynku.

Sieć dystrybucyjna uzupełniły 3 centra serwisowe usytuowane w Bytomiu, Krakowie i Wałbrzychu. Po zamknięciu składu w Brzegu, rynek i klientów przejęły składy we Wrocławiu i Opolu.

- Mamy trzy zbrojarnie w Warszawie, Gdańsku i nowo otwartą w Dąbrowie Górniczej - podkreśla Marek Dolina, prezes zarządu AMDS. - Utworzyliśmy nową organizację AMDS Buisness Division East z siedzibą w Katowicach, która obejmuje swym zasięgiem Polskę, Europę Centralną wraz z Austrią i Europę Południowo-Wschodnią wraz z Bałkanami oraz Turcją.

Jak dodaje Marek Dolina, w Polsce skonsolidowano w jednej organizacji centra serwisowe AMDS, sieć dystrybucyjną AMD, zakłady produkujące wyroby dla sektora budowlanego AMC oraz nowy zakład w Łazach koło Zawiercia wytwarzający wyroby cięte i spawane z blach grubych. Łącznie, polska organizacja AMDS liczy obecnie 1250 pracowników zatrudnionych w 26 centrach produkcyjno- -dystrybucyjnych.

- Nasze plany rozwojowe spoczywają na razie w szufladach, gdzie czekają na wyraźny sygnał ze strony rynku - mówi Marek Dolina. - Obecna sytuacja nie sprzyja inwestycjom, skupiamy więc działania na konsolidowaniu organizacji, sprzedaży, optymalizowaniu wykorzystywania zasobów ludzkich i produkcyjnych. Jednym słowem: redukujemy koszty i oszczędzamy, starając się realizować jednocześnie plany sprzedaży i osiągać założone wyniki.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Wnp.pl na Twitterze


OFERTY PRACY

35 625 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

407 683 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 442 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 403 805 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

394 662 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

MASZYNY, POJAZDY, USŁUGI

394 662 komunikatów w bazie

Kategorie


GORĄCE OFERTY MASZYN, POJAZDÓW I USŁUG

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Portal Spożywczy Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 Koszyk cenowy
    Puls HR Property Design Rynek Seniora Jutro Starsi Sady Ogrody Centrum Kształcenia Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.