Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

TF Silesia działa na szkodę Walcowni Rur Andrzej

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
02-11-2007 06:36
TF Silesia działa na szkodę Walcowni Rur Andrzej

W przypadku Walcowni Rur Andrzej (WRA) praktycznie trzy lata zostały stracone - uważają przedstawiciele grupy Max Aicher Polska, będącej mniejszościowym udziałowcem WRA.

Jak tłumaczą, upłynęło wiele miesięcy, w trakcie których mogłyby już zostać zakończone niezbędne dla spółki inwestycje, lecz WRA wciąż pozostaje bez środków na ich wykonanie.
Grupa Max Aicher wielokrotnie przedstawiała Towarzystwu Finansowemu Silesia (TFS), które posiada 70 proc. udziałów w WRA koncepcję uzdrowienia spółki. Chodziło przede wszystkim o dokonanie w walcowni niezbędnych inwestycji w celu poprawy jakości jej produktów, poprawę organizacji procesu produkcyjnego, a także o natychmiastowe - w okresie wysokiej koniunktury - zaprzestanie stałej współpracy z TFS na niekorzystnych dla WRA warunkach oraz m.in. o zapewnienie walcowni środków obrotowych, żeby spółka mogła podjąć działalnościć jako producent a nie dostawca usługi walcowania.

- Nasze propozycje pozostały bez żadnej odpowiedzi - podkreśla Krzysztof Bramorski, pełnomocnik grupy Max Aicher i prezes zarządu grupy Max Aicher Polska sp. z o.o. - Od lat WRA jest drenowana przez TFS. Zagospodarowując większość mocy produkcyjnych realizacją niskoopłacalnej usługi przewalcownia Silesia od kilku lat odbiera WRA możliwość osiągania realnych zysków z produkcji, a co za tym idzie - normalnego funkcjonowania na rynku, prowadzenia elastycznej polityki handlowej, dokonywania potrzebnych remontów i modernizacji.

Przyszłość WRA wciąż pozostaje pod znakiem zapytania, bo poza pomysłem na jej sprzedaż w pakiecie z Walcownią Rur Jedność, pojawia się też wariant wprowadzenia WRA na giełdę.

Jak podkreśla K.Bramorski zarząd TFS przez trzy ostanie lata nie przeprowadził żadnych działań gwarantujących walcowni bezpieczną przyszłość. Nie zapewniono inwestora ani bezpiecznego źródła wsadu, nie zagwarantowano też rynków zbytu.

- Działania Silesiia nawet przy dużej dozie dobrej woli muszą być oceniane jako przynoszące działa na szkodę WRA - dodaje Sergiusz Kmiecik, prezes Stalos sp. z o.o., która w ramach Grupy Max Aicher jest bezpośrednim wspólnikiem WRA. - Podejmowane w ostatnim czasie przez Silesię działania są chaotyczne i do niczego nie prowadzą. Od 2005 roku zwracaliśmy uwagę na konieczność podniesienia kapitału zakładowego WRA, powiązanego z konkretnym programem restrukturyzacyjnym walcowni.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP