PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ThyssenKrupp zmniejsza straty

Autor: wnp.pl (PIM)
16-08-2013 10:51
ThyssenKrupp zmniejsza straty
Fot. Krzysztof Kusz

Pierwsze 9 miesięcy roku finansowego 2012/2013 ThyssenKrupp zakończył spadkami wielkości zamówień i wartości sprzedaży o niemal 10 proc., ale EBIT spadł o prawie 30 proc. Grupa ma jednak nadzieję, że poprawa w trzecim kwartale oznacza także wzrostowy trend w czwartym, choć jeszcze zbyt mały, aby osiągnąć pozytywny wynik w całym roku fiskalnym.

W pierwszych 9 miesiącach roku fiskalnego rozpoczętego 9 października ubiegłego roku ThyssenKrupp osiągnął wartość sprzedaży 27,442 mld euro, co oznacza spadek o 9 proc w porównaniu z tym samym okresem wcześniejszego roku finansowego. Biorąc pod uwagę tylko wyniki trzeciego kwartału, spadek był mniejszy - wynosił 8 proc., a wartość sprzedaży w tym okresie to 9,503 mld euro.
Skorygowany zysk EBIT z działalności kontynuowanej wyniósł w ciągu 9 miesięcy 802 mln euro, co w porównaniu z poprzednim rokiem oznacza spadek o 28 proc. W tym wypadku także wyniki trzeciego kwartału wyglądają znacznie lepiej - 332 mln euro oznacza bowiem spadek o 14 proc.

Thyssen zwraca uwagę, że portfel zamówień z działalności kontynuowanej na koniec tego okresu był o 11 proc. wyższy niż rok wcześniej. Zamówienia o wartości 24 mld euro zapewniają, według spółki wysoki poziom wykorzystania mocy i pozwalają z większą pewnością planować dalszą działalność.

- Zysk z działalności operacyjnej i wolne przepływy pieniężne wskazują na wyraźnie pozytywny trend. Silne wzrosty ilości zamówień w naszych podstawowych grupach działalności - z nowymi zapisami w segmencie Elevator Technology - dowodzą skuteczności realizacji wprowadzania programu rozwojowego Strategic Way Forward. Środki podjęte w ramach korporacyjnego programu "Impact 2015" i procesy zainicjowane w celu zmiany kultury korporacyjnej będą nadal podnosić naszą wydajność - napisał w komentarzu do wyników Heinrich Hiesinger, prezes zarządu ThyssenKrupp AG.

Spośród 5 segmentów działalności ThyssenKrupp najlepiej radzą sobie Elevator Technology i Industrial Solutions. W pierwszym przypadku zamówienia wzrosły o 8 proc., a wartość sprzedaży o 9 proc., sięgając odpowiednio 4,9 mln euro i 4,5 mld euro. W drugim wzrost zamówień był także na poziomie 8 proc., ale wartość sprzedaży zwiększyła się o 5 proc. - odpowiednio 4,4 mld euro i 4 mld euro.

Steel Europe zanotowało spadek wielkości zamówień o 11 proc. (do 7,338 mld euro) a sprzedaży o 12 proc (do 7,327 mld euro). Skorygowany EBIT spadł ze 184 mln euro w ubiegłym roku do 101 mln euro obecnie. Na wyniki wpłynęło nałożenie się trudniej sytuacji gospodarczej i niskich cen, choć niewielką poprawę przyniósł trzeci kwartał roku finansowego.

ThyssenKrupp spodziewa się, że w ostatnim kwartale wyniki będą lepsze niż w trzecim, ale w całym roku będą gorsze niż w minionym roku fiskalnym. Będzie to częściowo wynikać ze strat segmentów Steel Europe i Component Technology, których nie zdoła uzupełnić wzrost w innych segmentach. Skorygowany EBIT grupy w całym roku fiskalnym 2012/2013 jest prognozowany na ok. 1 miliarda euro.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP