W czerwcu informacje dot. inwestora w stoczni Gryfia

W czerwcu informacje dot. inwestora w stoczni Gryfia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

W czerwcu poznamy szczegóły dot. inwestycji na terenie stoczni Gryfia w Szczecinie - zapowiedział minister skarbu. W piątek na spotkaniu z dziennikarzami Włodzimierz Karpiński ujawnił, że wartość inwestycji w Zachodniopomorskiem przekroczy 330 mln zł.

Minister pytany przez dziennikarzy o to, czy ma pomysł na trudną - ich zdaniem - sytuację gospodarczą, w jakiej znalazło się Pomorze Zachodnie, powiedział: "Jest duży projekt realizowany przez spółki zależne od Agencji Rozwoju Przemysłu i będziemy mieli już najprawdopodobniej w czerwcu informacje o tym, że ponad 330 mln zł będzie zainwestowane w fabrykę, która będzie inwestowała w konstrukcje i wieże". Dodał, że firma ta da około 600 miejsc pracy na terenie stoczni Gryfia w Szczecinie.

Zdaniem Karpińskiego szczegóły dotyczące inwestycji mają być znane około 20 czerwca. "Agencja Rozwoju Przemysłu do tej pory kojarzyła się z tym, że jak są kłopoty, to trzeba szybko sięgać po jej pomoc. (...) W tym wypadku mówiąc potocznie Agencja jest po rozmowach i przyprowadzi inwestora, który taką inwestycję będzie realizował" - powiedział.

Szef resortu skarbu odwiedził w piątek Zakłady Chemiczne Police, należące do grupy kapitałowej Azoty Tarnów. Ocenił, że siłę grupy Azoty Tarnów tworzą jej poszczególne spółki zależne. "Zakłady Chemiczne Police, które dynamicznie, w rzadko spotykany sposób odrobiły straty, dzisiaj są bardzo ważnym uczestnikiem grupy. Pokazują, że determinacja, wykorzystywanie kompetencji i jasno postawione cele przed ludźmi, którzy chcą budować wartość jednostki biznesowej, sprawdzają się" - mówił.

Karpiński był wcześniej w Świnoujściu, gdzie wraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem wziął udział w uroczystości zakończenia budowy falochronu, osłaniającego budowany tam terminal LNG.

Na sytuację gospodarczą Pomorza Zachodniego wpłynęło m.in. wstrzymanie produkcji w Stoczni Szczecińskiej Nowa w styczniu 2009 r. Komisja Europejska uznała, że udzielona wcześniej stoczniom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna była niezgodna z prawem. Majątek stoczni został sprzedany, a pracownicy zwolnieni.

Zakłady Chemiczne Police to jedna z największych firm chemicznych w Polsce i jeden z największych polskich eksporterów. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W lipcu 2005 r. firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W sierpniu 2011 r. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach kupiły 49 mln 500 tys. akcji zwykłych na okaziciela Polic (66 proc. kapitału zakładowego), dzięki czemu spółka ta weszła w skład grupy kapitałowej Azoty Tarnów. Spółka zatrudnia 2300 osób. W ostatnich czterech latach zredukowała zatrudnienie o ok. 900 osób.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W czerwcu informacje dot. inwestora w stoczni Gryfia

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!