PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Węglokoks podtrzymał wolę zakupu Walcowni Blach Grubych Batory

Autor: WNP.PL (PIM)
16-03-2017 12:40
Węglokoks podtrzymał wolę zakupu Walcowni Blach Grubych Batory
Fot. HW Pietrzak

Węglokoks potwierdził podjęcie rozmów w sprawie zakupu Walcowni Blach Grubych Batory z wolnej ręki. Zdaniem spółki w aktualnej sytuacji rynkowej cena proponowana w przetargu nie jest adekwatna do obecnej wartości zakładu.

Według komunikatu Węglokoksu w  najbliższym czasie spółka. zamierza wystąpić do syndyka masy upadłościowej HW Pietrzak Holding z ofertą zakupu walcowni z tzw. wolnej ręki. - Taką formę zakupu walcowni Węglokoks proponował syndykowi już latem ubiegłego roku, ale wówczas nie było woli sprzedaży. Brak oferentów w kolejnym już przetargu dowodzi, że inwestorzy nie są zainteresowani nabyciem i wznowieniem produkcji w WBG Batory - wyjaśnia Paweł Cyz, rzecznik prasowy spółki.
Węglokoks poinformował, że nie wziął udziału w przetargu, bo „cena zaproponowana przez syndyka jest dziś nieadekwatna do obecnej wartości Walcowni Blach Batory w Chorzowie”. Spółka wyjaśnia, że zakład nie produkuje już od prawie 2 lat, załoga jest na przymusowym postoju. „Nie ma pewności co do stanu technicznego linii produkcyjnej i możliwości pełnego uruchomienia produkcji. Nakłady na jej wznowienie muszą być znacznie większe niż jeszcze kilka miesięcy temu. Z perspektywy czasu ten projekt stał się przedsięwzięciem jeszcze większego ryzyka finansowego” - czytamy w komunikacie Węglokoksu.

- Nasze analizy wykazały, że zakup WBG na poziomie cenowym, proponowanym przez syndyka jest nieopłacalny. Sytuację komplikuje dodatkowo obecna niekorzystna sytuacja rynkowa tj. ograniczona podaż materiału wsadowego - slabów i niekorzystna relacja ich cen w stosunku do wyrobów gotowych - blach. Mamy świadomość ryzyka związanego z zakupem Walcowni i wznowieniem produkcji, ale dostrzegamy w niej potencjał - dodaje Paweł Cyz.

Węglokoks przeprowadził szczegółowy audyt WBG i dokonał analiz rynkowych. W najbliższym czasie zostanie przygotowana oferta zakupu walcowni. "Tym samym Węglokoks podtrzymuje wolę zakupu Walcowni Blach Batory, która mogłaby wejść w skład budowanej grupy Śląskie Huty Stali" - czytamy w komunikacie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


PARTNER

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP