PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wiceminister gospodarki złożył rezygnację

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
04-07-2014 10:55
Wiceminister gospodarki złożył rezygnację
Fot. PTWP

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska w Ministerstwie Gospodarki. Rezygnacja została przyjęta przez prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska - poinformował w piątek resort gospodarki.

Dariusz Bogdan złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska 25 czerwca 2014 r. Wiceminister został powołany na funkcję podsekretarza stanu 21 grudnia 2007 r. Odpowiadał za zadania dotyczące bezpieczeństwa gospodarczego i umów offsetowych. W okresie jego urzędowania zawarto 12 umów offsetowych pomiędzy Skarbem Państwa, reprezentowanym przez ministra właściwego do spraw gospodarki, a największymi światowymi koncernami sektora obronnego. Łączna offsetowa wartość tych 12 umów stanowi równowartość prawie 3 mld złotych.
Dzięki temu polskie firmy zbrojeniowe pozyskały nowoczesne technologie, umożliwiające zarówno oferowanie nowych wyrobów, jak również świadczenia usług przede wszystkim na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Ponadto w okresie: grudzień 2007 – czerwiec 2014 r. zawarte zostały 22 aneksy do wcześniej podpisanych umów offsetowych. Zakończona została także całkowita realizacja dziewięciu umów. Dwie z nich - Thales Nederland oraz Eurotorp, zatwierdziła już Rada Ministrów.

Wiceminister Bogdan nadzorował ponadto kontrolę obrotu z zagranicą towarami, technologiami oraz usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa i utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. W tym obszarze nadzorował m.in. przygotowanie i skuteczną koordynację realizacji „Strategii konsolidacji i wspierania rozwoju przemysłu obronnego na lata 2007-2012”. W ramach tego programu przemysł obronny uzyskał wsparcie na sumę 67 mln zł.

Wiceminister odpowiadał za zadania określone Programem Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych w dziale gospodarka i Programem Mobilizacji Gospodarki w zakresie właściwości MG. Pilotował nowelizację ustaw i rozporządzeń wykonawczych dotyczących sfer obrotu towarami strategicznymi z zagranicą, rezerw strategicznych, przygotowań obronnych, dozoru technicznego, bezpieczeństwa i higieny pracy w przemyśle oraz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu bronią i materiałami wybuchowych. Podczas jego kadencji znowelizowano m.in. ustawę o rezerwach, która stworzyła nowoczesny model planowania i przechowywania rezerw strategicznych. Istotnym zmianom poddana została ustawa o kontroli obrotu towarami strategicznymi z zagranicą, wprowadzając szereg ułatwień w działalności gospodarczej przedsiębiorców.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP