Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wkrótce ruszy druga edycja programu Innostal

Autor: wnp.pl (Piotr Myszor)
10-08-2017 13:56
Wkrótce ruszy druga edycja programu Innostal
Fot. Shutterstock

Niemal sto milionów czeka na firmy zgłaszające projekty badawczo - rozwojowe do drugiej edycji programu Innostal. Ma on na celu pobudzenie aktywności badawczej i innowacyjności krajowego sektora stalowego oraz zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko.

Przedsiębiorstwa oraz konsorcja przedsiębiorstw mogą ubiegać się o wsparcie w finansowaniu przedsięwzięć badawczo - rozwojowych w drugiej już edycji konkursu Programu sektorowego INNOSTAL (Działanie 1.2 POIR). Zakres tematyczny konkursu obejmuje: nowe i ulepszone wyroby stalowe oraz technologie ich wytwarzania, nowe i ulepszone materiały wsadowe i stopy do produkcji hutniczej, odzysk i recykling surowców z odpadów metalurgicznych i złomu, optymalizację zużycia energii, materiałów wsadowych, mediów oraz narzędzi i osprzętu hutniczego, innowacyjne systemy i technologie zmniejszające szkodliwe emisje do środowiska oraz innowacyjne rozwiązania unowocześniające i wspomagające hutnicze procesy technologiczne.
Wartość kosztów kwalifikowanych to od 2 mln złotych do 30 mln złotych. Do kosztów tych będą zaliczane: wynagrodzenia, koszty podwykonawstwa (do 70 proc.), aparatura naukowo-badawcza (amortyzacja i odpłatne korzystanie), wartości niematerialne i prawne, koszty amortyzacji budynków, dzierżawy gruntów, pozostałe koszty operacyjne oraz koszty pośrednie (ryczałt do 25 proc. kosztów bezpośrednich z wyłączeniem kosztów podwykonawstwa). Nowością w stosunku do poprzedniej edycji konkursu jest możliwość sfinansowania części prac przedwdrożeniowych oraz podwyższenie poziomu kosztów pośrednich z 17 do 25 proc.

Wśród wymagań jest m.in. maksymalnie trzyletni okres realizacji projektu, który ma obejmować badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe i dotyczyć innowacji produktowej lub procesowej. Jednym z warunków otrzymania dofinansowania będzie wpisanie się projektu w zakres tematyczny konkursu oraz priorytety gospodarcze w obszarze B+R+I, czyli tzw. Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Nabór wniosków potrwa od 9 października do 8 grudnia 2017 r., a budżet konkursu wyniesie 95 mln złotych. Intensywność wsparcia będzie zależała od wielkości przedsiębiorstwa – mniejsze mogą liczyć na więcej, przynajmniej procentowo.
Podobał się artykuł? Podziel się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

32 526 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

727 008 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP